Kategorie

Acenol 300 mg, 20 tabletek

Cena
4,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia: bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle.

Skład

1 tabletka zawiera: substancję czynną: paracetamol 300mg oraz substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Dzieci w wieku 6-12 lat: doustnie, 1/2-1 tabletki 3-4 razy na dobę w odstępach nie krótszych niż 6 godzin. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie, 1-3 tabletki 3-4 razy na dobę w odstępach nie krótszych niż 4 godziny, maksymalnie 13 tabletek na dobę.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, alkoholizm, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek