Acesan 75mg, 63 tabletek

Acesan 75mg, 63 tabletek

Cena: 8,29 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: SUN-FARM
Pozostałe wersje tego produktu

Acesan 75mg, 63 tabletek - opis produktu

Wskazania: zapobieganie zawałowi mięśnia sercowego, powikłaniom zatorowo-zakrzepowym po interwencjach na naczyniach, zapobieganie udarowi mózgu, powikłaniom zatorowo-zakrzepowym po świeżym zawale mięśnia sercowego, dławica piersiowa.
 
Skład: 1 tabletka zawiera: 75mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymatyloskrobia sodowa (typ A), kwas stearynowy, czerwień koszenilowa, lak (E124).
 
Działanie: hamujące zdolność płytek krwi do agregacji i tworzenia zakrzepów.
 
Dawkowanie: o doborze dawki jednostkowej 30 mg, 50 mg lub 75 mg decyduje lekarz na podstawie wywiadu. Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej w trakcie posiłku, z dużą ilością płynu.
 
Przeciwwskazania: w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek składnik leku, u pacjentów ze skazą krwotoczną, u pacjentów z czynną chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, u pacjentów z ciężką niewydolnością serca, u pacjentów z napadami astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołanymi podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, w ostatnim trymestrze ciąży, u dzieci w wieku do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a – rzadkiej, ale ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.