Afronis płyn, 100g

Afronis płyn, 100g

12,97 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: VERCO

Afronis płyn, 100g - opis produktu

Wskazania: lek stosowany pomocniczo w trądziku pospolitym.
 
Skład: 100g płynu do stosowania na skórę zawiera: mentol racemiczny 0,2g, rezorcyna 2g, kwas borowy 3g, tymol 0,05g; substancje pomocnicze: etanol 70 (etanol 96%+woda oczyszczona).
 
Działanie: przeciwbakteryjne, słabo znieczulające i przeciwświądowe.
 
Sposób użycia: dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia. po dokładnym umyciu i wysuszeniu skóry twarzy ręcznikiem, odczekać kilkanaście minut dla uniknięcia efektu drażniącego. Następnie zwilżyć tamponik płynem i przemywać wyłącznie miejsca chorobowo zmienione. Preparat stosować 1-2 razy na dobę w zależności od nasilenia objawów chorobowych. W przypadku wystąpienia objawów nadmiernego wysuszenia i złuszczenia się skóry należy zmniejszyć częstość stosowania preparatu.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu; nie zaleca się stosowania leku na uszkodzoną skórę, rany i błony śluzowe. Nie stosować doustnie. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi składniki złuszczające, np. kwas salicylowy, siarkę, ponieważ może wystąpić podrażnienie skóry. Nie stosować u kobiet karmiących piersią.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.