Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Aescin (20 mg + 50 mg + 50m.j.)/ g, żel, 40 g

Cena
16,39 zł
Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych

Wskazania

W leczeniu wspomagającym: urazów takich jak stłuczenia i skręcenia, miejscowych stanów zapalnych z obrzękiem lub bez obrzęku, zapalenia żył kończyn dolnych, krwiaków i obrzęków po zabiegach chirurgicznych oraz po urazach, bólów kręgosłupa z objawami ucisku korzeni nerwów rdzeniowych.

Skład

Alfa-escyna, salicylan dwuetyloaminy i heparyna. Pozostałe składniki leku to: karbomery, trolamina, alkohol izopropylowy metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), disodu edetynian, woda oczyszczona.

Działanie

Normalizuje przepuszczalność błon naczyń włosowatych, uszczelnia śródbłonek kapilarów, zmniejsza przesięk chłonki.

Dawkowanie

Lek Aescin należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Aescin żel przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego, miejscowo na skórę. Lek należy stosować średnio 3 do 5 razy na dobę przez rozprowadzenie go cienką warstwą, a następnie wcieranie go w chore miejsce i jego okolice.

Przeciwwskazania

Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na którąkolwiek substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aescin, jeśli u pacjenta występuje przewlekła choroba nerek oraz ciężka niewydolność nerek u kobiet w pierwszych trzech miesiącach ciąży, miejscowo na błony śluzowe, na otwarte rany oraz w przypadkach martwicy skóry, na obszary skóry poddane napromieniowaniu.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Problem
Rejestracja
Lek