Aescin, żel, 40g

13,99 Cena brutto
Rodzaj: Lek
Producent: TEVA
Grupa: apteczka

Aescin, żel, 40g - opis produktu

Wskazania: w leczeniu wspomagającym: urazów takich jak stłuczenia i skręcenia, miejscowych stanów zapalnych z obrzękiem lub bez obrzęku, zapalenia żył kończyn dolnych, krwiaków i obrzęków po zabiegach chirurgicznych oraz po urazach, bólów kręgosłupa z objawami ucisku korzeni nerwów rdzeniowych.

Skład: alfa-escyna, salicylan dwuetyloaminy i heparyna. Pozostałe składniki leku to: karbomery, trolamina, alkohol izopropylowy metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), disodu edetynian, woda oczyszczona.

Działanie: normalizuje przepuszczalność błon naczyń włosowatych, uszczelnia śródbłonek kapilarów, zmniejsza przesięk chłonki.

Sposób użycia: lek Aescin należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Aescin żel przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego, miejscowo na skórę. Lek należy stosować średnio 3 do 5 razy na dobę przez rozprowadzenie go cienką warstwą, a następnie wcieranie go w chore miejsce i jego okolice.

Przeciwwskazania: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na którąkolwiek substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aescin, jeśli u pacjenta występuje przewlekła choroba nerek oraz ciężka niewydolność nerek u kobiet w pierwszych trzech miesiącach ciąży, miejscowo na błony śluzowe, na otwarte rany oraz w przypadkach martwicy skóry, na obszary skóry poddane napromieniowaniu.

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: