Kategorie

Aesculan (62,5 mg/ 5mg)/ g, maść doodbytnicza, 30 g

Cena
14,89 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Łagodzenie objawów choroby hemoroidalnej występujących w pierwszej fazie choroby, charakteryzujących się występowaniem słabo nasilonych objawów bólowych i świądu.

Skład

Substancja czynna: wyciąg suchy z kory kasztanowca 62,5mg/g, lidokainy chlorowodorek 5mg/g; substancje pomocnicze: tanina, olejek rumiankowy, makrogol 300, wazelina biała, lanolina, parafina ciekła, bronopol, woda oczyszczona.

Działanie

Łagodzi objawy choroby hemoroidalnej, maść działa miejscowo znieczulająco, ściągająco i przeciwzapalnie

Dawkowanie

Podanie doodbytnicze. Dorośli: o ile lekarz nie zaleci inaczej, należy za pomocą załączonej kaniuli nałożyć maść na chore miejsce lub wcisnąć do odbytnicy ok. 0,5 - 1,0g (pasmo maści o długości ok. 2 cm), 2 - 3 razy dziennie, aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć stosując maść raz na dobę. Preparat należy stosować do ustąpienia objawów

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu Aesculan, jeśli występuje nadwrażliwość na substancje czynne lub na substancje pomocnicze, uczulenie na amidowe środki miejscowo znieczulające i/lub u na rośliny z rodziny Asteraceae.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Problem
Rejestracja
Lek