Afrin ND 0,5mg/ml, aerozol do nosa płyn, 15ml

Afrin ND 0,5mg/ml, aerozol do nosa płyn, 15ml

Cena: 17,89 zł

Wysyłamy w 10 dni roboczych
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: BAYER

Afrin ND 0,5mg/ml, aerozol do nosa płyn, 15ml - opis produktu

Wskazania: objawowe leczenie niedrożności nosa występującej w przebiegu kataru siennego, przeziębienia i zapalenia zatok. Wskazany jest do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych.
 
Skład: 1ml zawiera 0,5mg oksymetazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: disodu edetynian, disodufosforan bezwodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, powidon K29-32, benzalkoniowy chlorek, makrogol 1450, woda oczyszczona, alkoholbenzylowy, celuloza mikrokrystaliczna i kameloza sodowa, aromat cytrynowy.
 
Działanie: chlorowodorek oksymetazoliny powoduje miejscowe zwężenie naczyń krwionośnych błony śluzowej nosa, zmniejszając jego niedrożność. 
 
Dawkowanie: dorośli i dzieci w wieku > 10 lat: 1-2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego, co 12 godzin. Dzieci w wieku 6-10 lat: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, co 12 godzin. U dorosłych nie należy stosować więcej niż 8 dawek aerozolu (u dzieci nie więcej niż 4 dawki) w ciągu 24 godzin. Nie przekraczać zalecanych dawek. Nie należy stosować dłużej niż 7 dni, chyba że na zalecenie lekarza. Ponowne podanie produktu może nastąpić po upływie kilkudniowej przerwy w jego stosowaniu.
 
Przeciwwskazania: pacjenci przyjmujący inhibitory monoaminooksydazy (MAO) lub pacjenci, którzy przyjmowali je w okresie ostatnich 2 tygodni, z jaskrą z wąskim kątem przesączania, po przezklinowym usunięciu przysadki, pacjenci ze stwierdzoną nadwrażliwością lub idiosynkrazją na którykolwiek składnik produktu, z zapaleniem skóry i błony śluzowej przedsionka nosa oraz suchym zanikowym zapaleniem błony śluzowej nosa, pacjenci z ostrą chorobą wieńcową i lewokomorową niewydolnością serca ("astmą
sercową"). Produktu Afrin ND nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.