Zamówienie wysyłamy w 3 dni robocze
Kategorie

Alerdes 5 mg, 10 tabletek powlekanych

Cena
7,89 zł
Produkt niedostępny

Wskazania

Lek wskazany do stosowania w leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej (swędzenie podniebienia, swędzenie, kichanie, wydzielina z nosa; łzawienie i zaczerwienienie oczu). Lek można stosować również w przypadku pokrzywki i związanego z nią świądu skóry.

Skład

Jedna tabletka zawiera: substancję czynną: desloratadyna – 5mg oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka tabletki Opadry Blue 03A30735: hypromeloza 6 cP, tytanu dwutlenek (E171), celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, indygotyna (E132).

Działanie

Zawarta w tabletkach Alerdes 5mg desloratadyna jest lekiem przeciwhistaminowym. Produkt leczniczy pomaga kontrolować reakcję alergiczną, a także łagodzić jej objawy. Alerdes 5mg nie wywołuje senności, jego działanie utrzymuje się przez cały dzień.

Dawkowanie

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według opisu na ulotce. Młodzież powyżej 12. roku życia, dorośli: przyjmować jedną tabletkę na dobę, popijając wodą. Można zażywać niezależnie od posiłków. W przypadku braku poprawy po trzech dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji lekarskiej nie stosować dłużej niż 10 dni.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku: desloratadynę, składnik pomocniczy, a także na loratadynę. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie leku w okresie ciąży i laktacji nie jest zalecane.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.