Alerdes 5mg, 10 tabletek

Alerdes 5mg, 10 tabletek

7,98 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: SYMPHAR OTC

Alerdes 5mg, 10 tabletek - opis produktu

Wskazania: lek wskazany do stosowania w leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej (swędzenie podniebienia, swędzenie, kichanie, wydzielina z nosa; łzawienie i zaczerwienienie oczu). Lek można stosować również w przypadku pokrzywki i związanego z nią świądu skóry.
 
Skład: jedna tabletka zawiera: substancję czynną: desloratadyna – 5mg oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka tabletki Opadry Blue 03A30735: hypromeloza 6 cP, tytanu dwutlenek (E171), celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, indygotyna (E132).
 
Działanie: zawarta w tabletkach Alerdes 5mg desloratadyna jest lekiem przeciwhistaminowym. Produkt leczniczy pomaga kontrolować reakcję alergiczną, a także łagodzić jej objawy. Alerdes 5mg nie wywołuje senności, jego działanie utrzymuje się przez cały dzień.
 
Dawkowanie: stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według opisu na ulotce. Młodzież powyżej 12. roku życia, dorośli: przyjmować jedną tabletkę na dobę, popijając wodą. Można zażywać niezależnie od posiłków. W przypadku braku poprawy po trzech dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji lekarskiej nie stosować dłużej niż 10 dni.
 
Przeciwwskazania: nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku: desloratadynę, składnik pomocniczy, a także na loratadynę. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie leku w okresie ciąży i laktacji nie jest zalecane.