Ostatnie sztuki
ALEXPO Active, maska przeciwsmogowa siatkowa, niebieska, 1 sztuka
Ostatnie sztuki

ALEXPO Active, maska przeciwsmogowa siatkowa, niebieska, 1 sztuka

142,99 Cena brutto
Cena jednostkowa: 142,99 zł za 1 sztuka
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Bez recepty

Producent: ALEXPO

ALEXPO Active, maska przeciwsmogowa siatkowa, niebieska, 1 sztuka - opis produktu

Model ACTIVE wykonany został z poliestru. Specjalna, trójwymiarowa struktura materiału, pozwala na minimalizację oporu podczas oddechu - przez co idealnie nadaje się dla sportowców, zapewniając odpowiedni pobór tlenu przy wysiłku, chroniąc przy tym ich zdrowie. Dodatkowo w zimie maska zapewnia ochronę przez zimnem i śniegiem. 
 
Zapięcie na szeroki rzep zapewnia wygodę użytkowania, dzięki możliwości idealnego dopasowania do twarzy. Dodatkowo wyposażona jest w elastyczną blaszkę w okolicy nosa – przez co można ją indywidualnie uformować do jego kształtu. W masce znajdują się dwa zawory wydechowe do bezpiecznego umiejscowienia filtrów N99 i wymianie powietrza z otoczeniem. 
 
Najważniejszym elementem masek przeciwpyłowych, antysmogowych jest filtr. Każda z masek posiada wymienny filtr N99, który dzięki swojej wielowarstwowej budowie (m.in. z węglem aktywnym) posiada właściwości zatrzymujące i filtrujące substancje organiczne i nieorganiczne. Filtr zatrzymuje zanieczyszczenia PM10 oraz PM2.5 z powietrza. Są one niezwykle groźne dla naszego zdrowia.  Czas użytkowania foltra jest uzależniony od stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz długości przebywania i aktywności w tym powietrzu. Średnio wynosi około 30 godzin aktywnego użytkowania. 
 
Zastosowanie: dla ludzi aktywnych, preferujących zdrowy styl życia i świadomych zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Dla biegaczy, rowerzystów, motocyklistów to doskonały produkt ochronny przez cały rok, a szczególnie w okresie grzewczym - smog.
 
Sposób użycia:  
- zakładanie maski: nałóż maskę na czubek nosa i brody; zaczep maskę stabilnie na rzep z tyłu; wyreguluj aluminiowy nosek aby dobrze przylegał. Można dopasować do każdego kształtu twarzy i nosa; skontroluj właściwe zamontowanie i prawidłowy przepływ powietrza poprzez przyciśnięcie maski do twarzy, robiąc głębsze oddechy; wyreguluj rzep z tyłu aby maska szczelnie przylegała.
- wymiana filtra: rozłóż maskę, odsłaniając wewnętrzny filtr oraz zaworek wydechowy; zgodnie z instrukcjami na zaworku przekręć go przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aż zaworek się oddzieli; wyjmij dwa zaworki, oraz filtr; wymień filtr, zgodnie z instrukcjami na zaworku przekręć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż wymiana będzie kompletna.
 
Ważne wskazówki: 
Po użyciu maskę należy przetrzymywać w czystym oraz suchym pomieszczeniu.
Czyścić raz na 2 tygodnie. 
Nie prać w pralce z inną odzieżą. 
Nie prać filtrów, gdyż mogą utracić swoje właściwości.  
 
Producent: 
ALEXPO Maciej Podgórski,
Baczyńskiego 68/10,
41-203 Sosnowiec.