Alka-Seltzer 324mg, 10 tabletek musujących

Alka-Seltzer 324mg, 10 tabletek musujących

14,89 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: BAYER

Alka-Seltzer 324mg, 10 tabletek musujących - opis produktu

Wskazania: dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np. bóle głowy, bóle mięśniowe (m.in. uczucie ogólnego rozbicia), bóle zębów; ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Skład: 1 tabletka musująca zawiera: substancję czynną: 324mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, Powidon 25, mieszanina dimetikonu i wapnia krzemianu (70% : 30%), mieszanina sodu dokusanu i sodu benzoesanu (85% : 15%), sodu sacharynian, aromat limetowy, aromat cytrynowy.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowo.

Dawkowanie:
- dorośli: należy przyjąć 1-3 tabletek musujących jednorazowo. W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtórzana co 4-8 godzin.
- dzieci powyżej 12. lat: w przypadku objawów przeziębienia i grypy przed podaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Należy przyjąć 1 tabletkę musującą jednorazowo. W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana do 3 razy na dobę, co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki musujące. Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić płyn musujący. Przyjmować po posiłkach. Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania: uczulenie (nadwrażliwość) na składniki preparatu; skaza krwotoczna; czynna choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy; ciężka niewydolność nerek, wątroby, serca; napady astmy oskrzelowej wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu; jednocześnie z metotreksatem w dawce 15mg na tydzień lub większych; ostatni trymestr ciąży; dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Alkazelcer

Ból niejedno ma imię, a co więcej jego odczuwanie jest rzeczą bardzo indywidualną i wiąże się z subiektywnym progiem doświadczania dolegliwości bólowych. Różnie też odczuwa się ból w zależności od jego umiejscowienia. Są jednak dostępne na rynku bezpieczne środki, które pozwalają skutecznie zaradzić odczuwanym dolegliwościom – Alkazelcer jest jednym z nich.

Alkazelcer – zastosowanie

Alkazelcer jest środkiem pod postacią tabletek musujących dedykowanych osobom zmagającym się z bólem różnego pochodzenia i o niejednakowym nasileniu. Przede wszystkim rekomendowany jest osobom, które cierpią z powodu bólu o natężeniu lekkim bądź średnim. Dzięki temu, iż jest dostępny w formie musujących tabletek, szybciej wchłania się do organizmu, niosąc upragnioną ulgę.

W szczególny sposób zaleca się go osobom zmagającym się z bólem:

Alkazelcer ma dość szerokie pole zastosowania i z tego powodu jest środkiem, który warto mieć w domowej apteczce. Dolegliwości, na które jest w stanie zaradzić, są dość powszechnie spotykane.

Alkazelcer – skład i jego właściwości

Tabletki Alkazelcer wyróżniają się składem celującym w niesienie ulgi w razie różnego rodzaju dolegliwości bólowych, z tego powodu można znaleźć w nim między innymi popularny składnik tego rodzaju produktów, jakim jest substancja czynna – kwas acetylosalicylowy.

Dzięki niemu też Alkazelcer wyróżnia się działaniem:

  • przeciwbólowym,
  • przeciwzapalnym,
  • przeciwgorączkowym.

Oprócz kwasu acetylosalicylowego w każdej tabletce musującej w odpowiednich proporcjach znajdują się substancje pomocnicze.

Skład Alkazelcer:

  • kwas cytrynowy bezwodny,
  • wodorowęglan sodu,
  • Powidon 25,
  • mieszanina dimekonu i wapnia krzemianu (70% : 30%),
  • mieszanina sodu dokusanu i sodu benzoesanu (85% : 15%),
  • sacharynian sodu.

Aby spożycie napoju musującego sporządzonego na bazie tabletki Alkazelcer niosło ze sobą przyjemne doznania smakowe, dodano do tegoż środka dwa aromaty limetowy oraz cytrynowy.

Alkazelcer – kiedy i jak stosować?

W przypadku dolegliwości bólowych, o których mowa powyżej, tabletki Alkazelcer powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta – o ile lekarz bądź farmaceuta nie zaleci inaczej. Dzieci do 12. roku życia nie powinny stosować tego środka, ale już po ukończeniu tego wieku mają taką możliwość z zastrzeżeniem, iż spożycie 1 tabletki Alkazelcer nie może mieć miejsca częściej niż 3 razy na dobę. Ta jednorazowa dawka nie powinna też być powtarzana z przerwą mniejszą niż 4 do 8 godzin. Nieco mniej restrykcyjnie jest w przypadku osób dorosłych, które w razie potrzeby będą mogły spożywać od 1 do 3 tabletek musujących jednorazowo.

Alkazelcer na bóle różnego pochodzenia

Naukowcy stopniowo odkrywają procesy zachodzące w organizmie, które prowadzą do odczuwania bólu. Reakcja, którą przyjmujemy za pewnik, jest w rzeczywistości wyrafinowaną i natychmiastową reakcją łańcuchową. Ból jest sposobem, dzięki któremu ciało informuje nas, że coś jest nie tak.

Proces bólu

Ból zaczyna się u źródła urazu bądź problemu wewnątrz organizmu, niezależnie od tego, czy chodzi o palec u nogi, czy głowę – jak w przypadku dolegliwości, na które stosowany jest Alkazelcer. Ból to nic innego jak reakcja organizmu niosąca wiadomość bezpośrednio do rdzenia kręgowego. Rdzeń kręgowy przenosi komunikat o bólu z jego receptorów aż do mózgu, gdzie jest odbierany przez wzgórze i wysyłany do kory mózgowej – części mózgu, która przetwarza wiadomość.

Warto pamiętać, że długotrwały, silny bądź powtarzający się ból może być sygnałem, iż w organizmie dzieje się coś niepokojącego i należy się skonsultować w tej kwestii z lekarzem. Jednak w międzyczasie, aby pozwolić sobie na chwilę ulgi, warto sięgnąć po Alkazelcer – tymczasowy sposób na uwolnienie się od dolegliwości bólowych.