Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Alka-Seltzer 324 mg, 10 tabletek musujących

Cena
15,79 zł
Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych

Wskazania

Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np. bóle głowy, bóle mięśniowe (m.in. uczucie ogólnego rozbicia), bóle zębów; ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Skład

1 tabletka musująca zawiera: substancję czynną: 324mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, Powidon 25, mieszanina dimetikonu i wapnia krzemianu (70% : 30%), mieszanina sodu dokusanu i sodu benzoesanu (85% : 15%), sodu sacharynian, aromat limetowy, aromat cytrynowy.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowo.

Dawkowanie

  • Dorośli: należy przyjąć 1-3 tabletek musujących jednorazowo. W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana co 4-8 godzin.
  • Dzieci powyżej 12. lat: w przypadku objawów przeziębienia i grypy przed podaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Należy przyjąć 1 tabletkę musującą jednorazowo. W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana do 3 razy na dobę, co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki musujące. Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić płyn musujący. Przyjmować po posiłkach. Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Uczulenie (nadwrażliwość) na składniki preparatu; skaza krwotoczna; czynna choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy; ciężka niewydolność nerek, wątroby, serca; napady astmy oskrzelowej wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu; jednocześnie z metotreksatem w dawce 15mg na tydzień lub większych; ostatni trymestr ciąży; dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Kluczowy składnik
Problem
kac
Rejestracja
Lek

Alkazelcer

Ból niejedno ma imię, a co więcej jego odczuwanie jest rzeczą bardzo indywidualną i wiąże się z subiektywnym progiem doświadczania dolegliwości bólowych. Różnie też odczuwa się ból w zależności od jego umiejscowienia. Są jednak dostępne na rynku bezpieczne środki, które pozwalają skutecznie zaradzić odczuwanym dolegliwościom – Alka Seltzer jest jednym z nich.

Alkazelcer – zastosowanie

Wśród licznych środków przeciwbólowych aktualnie dostępnych na rynku, popularnością cieszą się te w formie tabletek musujących. W odróżnieniu od konwencjonalnych tabletek bądź kapsułek niosą pomoc w uśmierzeniu bólu również tym osobom, które mają problem z połykaniem. Dodatkowo ich przystępna forma pozwala również na szybsze wchłonięcie do krwiobiegu, a co za tym idzie – można liczyć na szybsze pozbycie się dokuczliwego bólu. Alkazelcer jest środkiem dedykowanym osobom zmagającym się z bólem różnego pochodzenia i o niejednakowym nasileniu. Przede wszystkim rekomendowany jest osobom, które cierpią z powodu bólu o natężeniu lekkim bądź średnim.

W szczególny sposób zaleca się go osobom zmagającym się z bólem:

Alkazelcer ma dość szerokie pole zastosowania i z tego powodu jest środkiem, który warto mieć w domowej apteczce. Dolegliwości, na które jest w stanie zaradzić, są dość powszechnie spotykane. W jednym opakowaniu Alka Seltzer znajduje się aż 10 sztuk tabletek musujących, co sprawia, że można mieć pod ręką środek na uśmierzenie bólu do zastosowania przez dłuższy czas.

Alka Seltzer – skład i jego właściwości

Tabletki Alkazelcer wyróżniają się składem celującym w niesienie ulgi w razie różnego rodzaju dolegliwości bólowych, z tego powodu można znaleźć w nim między innymi popularny składnik tego rodzaju produktów, jakim jest substancja czynna – kwas acetylosalicylowy, czyli szerzej znaną aspirynę. Warto więc mieć choć ogólne pojęcie na temat jej rozważnego stosowania. Dawka aspiryny różni się znacznie w zależności od powodu, dla którego jest przyjmowana. Inna porcja będzie odpowiednia do opanowania gorączki lub złagodzenia bólu, a odmienna do stosowania jej w celu zapobiegania tworzeniu się zakrzepów krwi.

Oprócz kwasu acetylosalicylowego w każdej tabletce musującej w odpowiednich proporcjach znajdują się substancje pomocnicze.

Skład Alkazelcer:

  • kwas cytrynowy bezwodny,
  • wodorowęglan sodu,
  • Powidon 25,
  • mieszanina dimekonu i wapnia krzemianu (70% : 30%),
  • mieszanina sodu dokusanu i sodu benzoesanu (85% : 15%),
  • sacharynian sodu.

Aby spożycie napoju musującego sporządzonego na bazie tabletki Alkazelcer niosło ze sobą przyjemne doznania smakowe, dodano do tegoż środka dwa aromaty limetowy oraz cytrynowy.

Rozważając produkt Alka Seltzer, jako sposób na poradzenie sobie z bólem, warto w pierwszej kolejności poznać kilka interesujących faktów na jego temat, którego mogą być pomocne w podjęciu decyzji, czy to właśnie ta propozycja, którą chce się wypróbować, zmagając się z dolegliwościami bólowymi.

W tym kontekście warte podkreślenia jest to, że Alka Seltzer może pomóc na ból:

  • o niejednakowym nasileniu,
  • różnego pochodzenia.

Producent jednak podkreśla, iż osoby cierpiące na ból o natężeniu średnim bądź lekkim, mogą skorzystać najwięcej, sięgając właśnie po Alka Seltzer. Co więcej, nie ma tutaj większego znaczenia, czy chodzi o poradzenie sobie z bólem zęba, mięśni czy głowy. Działanie Alka Seltzer jest ukierunkowane na ogólny środek bólu, mając możliwość radzenia sobie z każdą z tych odmian. Po tabletki musujące Alka Seltzer można również sięgnąć w przypadku dolegliwości bólowych, przeziębienia bądź grypy. Warto go mieć w pobliżu zwłaszcza w okresie podwyższonej zachorowalności na te choroby, który przypada przede wszystkim na czas jesienny i zimowy.

Alkazelcer – kiedy i jak stosować?

W przypadku dolegliwości bólowych, o których mowa powyżej, tabletki Alka Seltzer powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta – o ile lekarz bądź farmaceuta nie zaleci inaczej. Dzieci do 12. roku życia nie powinny stosować tego środka, ale już po ukończeniu tego wieku mają taką możliwość z zastrzeżeniem, iż spożycie 1 tabletki Alkazelcer nie może mieć miejsca częściej niż 3 razy na dobę. Ta jednorazowa dawka nie powinna też być powtarzana z przerwą mniejszą niż 4 do 8 godzin. Nieco mniej restrykcyjnie jest w przypadku osób dorosłych, które w razie potrzeby będą mogły spożywać od 1 do 3 tabletek musujących jednorazowo.

Alka Seltzer na bóle różnego pochodzenia

Naukowcy stopniowo odkrywają procesy zachodzące w organizmie, które prowadzą do odczuwania bólu. Reakcja, którą przyjmujemy za pewnik, jest w rzeczywistości wyrafinowaną i natychmiastową reakcją łańcuchową. Ból jest sposobem, dzięki któremu ciało informuje nas, że coś jest nie tak.

Proces bólu

Ból zaczyna się u źródła urazu bądź problemu wewnątrz organizmu, niezależnie od tego, czy chodzi o palec u nogi, czy głowę – jak w przypadku dolegliwości, na które stosowany jest Alkazelcer. Ból to nic innego jak reakcja organizmu niosąca wiadomość bezpośrednio do rdzenia kręgowego. Rdzeń kręgowy przenosi komunikat o bólu z jego receptorów aż do mózgu, gdzie jest odbierany przez wzgórze i wysyłany do kory mózgowej – części mózgu, która przetwarza wiadomość.

Warto pamiętać, że długotrwały, silny bądź powtarzający się ból może być sygnałem, iż w organizmie dzieje się coś niepokojącego i należy się skonsultować w tej kwestii z lekarzem. Jednak w międzyczasie, aby pozwolić sobie na chwilę ulgi, warto sięgnąć po Alkazelcer – tymczasowy sposób na uwolnienie się od dolegliwości bólowych.