Alliomint 300mg, 30 tabletek

6,75 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: LABOFARM

Alliomint 300mg, 30 tabletek - opis produktu

Wskazania: w łagodnych postaciach hiperlipidemii, w profilaktyce miażdżycy oraz w profilaktyce infekcji górnych dróg oddechowych. Produkt przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skład: 1 tabletka zawiera: substancję czynną: 300mg Allii sativi bulbus oraz substancje pomocnicze: krzemu dwutlenek koloidalny (E551), liść mięty. Jedna tabletka zawiera nie mniej niż 0,6mg allicyny.

Działanie: przyjmowanie sproszkowanego czosnku obniża stężenie lipidów i cholesterolu we krwi oraz poprawia krążenie krwi na skutek działania przeciwagregacyjnego na płytki krwi. Ponadto preparat działa słabo bakteriostatycznie i fungistatycznie w obrębie górnych dróg oddechowych.

Dawkowanie: doustnie, w profilaktyce przeciwmiażdżycowej: 2-3 tabletki 3 razy dziennie. W profilaktyce infekcji górnych dróg oddechowych: 2-3 tabletki 3-4 razy dziennie. W przypadku zażycia większej dawki niż zalecana: Brak doniesień na temat toksycznego działania. Zaleca się jednak konsultację z lekarzem.

Przeciwwskazania: nie są znane przeciwwskazania do stosowania leku.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: