Kategorie

Allnutrition Rhodiola Rosea, różeniec górski, 90 kapsułek

Cena jednostkowa: 2,33 zł za 10 kapsułek

Cena
20,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze!

Opis produktu

Rosea Rhodiola to suplement diety w postaci kapsułek, który zawiera ekstrakt z różeńca górskiego, standaryzowany na 1% salidrozydów. Preparat stosuje się jako uzupełnienie diety dla osób aktywnych fizycznie. Rhodiola rosea pomaga organizmowi przystosować się do wysiłku fizycznego, a także stymulować układ nerwowy.

Zastosowanie

Suplementacja diety w składniki aktywne preparatu.

Zalecane spożycie

  • Dorośli: 1 kapsułka dziennie.
  • Popić wodą.

Składniki

Ekstrakt z korzenia różańca górskiego Rhodiola rosea, substancja wypełniająca: celuloza, otoczka kapsułki: żelatyna, woda, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, barwnik: dwutlenek tytanu.

1 kapsułka zawiera:

  • ekstrakt z korzenia różańca górskiego Rhodiola rosea 400 mg (w tym salidrozydy 4 mg).

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.

Ważne wskazówki

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Zawartość netto

90 kapsułek

Producent

SFD Spółka Akcyjna
ul. Głogowska 23C
45-315 Opole

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie
Rejestracja

Rhodiola Rosea, opakowanie 90 kapsułek

Ekstrakt z różeńca górskiego jest głównym składnikiem suplementu diety Rhodiola Rosea. Wyciąg ten wykazuje  pozytywny wpływ na ludzki organizm. Wspomaga ciało człowieka w radzeniu sobie ze zbyt dużym napięciem psychofizycznym oraz wpływa między innymi na obniżenie poziomu stresu, uspokajają emocje i poprawiają działanie całego układu nerwowego.

Czym jest różeniec górski, występujący w suplemencie Rhodiola Rosea?

Różeniec górski, nazywany także korzeniem arktycznym, to drobna roślinka z rodziny gruboszowatych, którą napotkać można głównie na terenie Eurazji i Ameryki Północnej. Różeniec górski występuje również w Polsce – jego największe skupiska znajdują się na obszarach chronionych Sudetów i Karpat.

Najwięcej substancji leczniczych znajduje się w kłączach i korzeniach rośliny. To właśnie tam znaleźć można dwie specyficzne substancje, które odpowiadają za jego działanie, czyli rosavinę i rodiolozyd, które uważane są za naturalne antydepresanty, wspierające organizm w walce ze stresem.

Jego właściwości są znane i wykorzystywane od dziesięcioleci. Ekstrakt z tej rośliny pomaga przywrócić równowagę ustrojową, a także wpływa na funkcje poznawcze. Wspomaga pamięć, wydajność oraz stabilizuje funkcje mózgowe.

Działanie suplementu Rhodiola Rosea

Ekstrakt z różeńca górskiego, standaryzowany na 1 % salidrozydów, wspomaga organizm przy intensywnym wysiłku fizycznym, a także niweluje stres i nerwowość. W suplemencie zawartych jest kilka substancji, między innymi salidrosid, rosavin, rosarin oraz kalafonia, które zapewniają wsparcie całego układu sercowego. Poprawiają jego wydolność, zwiększają dotlenienie, a także odżywiają komórki i wzmacniają naczynia krwionośne.

Stosując suplement Rhodiola Rosea należy pamiętać, że produkt ten ma charakter pomocniczy i nie może zastąpić urozmaiconej,  prawidłowo zbilansowanej diety oraz zdrowego, aktywnego stylu życia i odpowiedniej ilości snu.