Kategorie

Allverne Nature Essences, woda micelarna hypoalergiczna, 500 ml

Cena jednostkowa: 3,40 zł za 100 mililitrów

Cena
16,99 zł

Produkt niedostępny

Opis produktu

Łagodna woda micelarna do oczyszczania każdego rodzaju skóry, a szczególnie wrażliwej, naczynkowej. Opracowana na bazie delikatnych czynników myjących i roślinnych ekstraktów łagodzących doskonale usuwa makijaż, zanieczyszczenia bez powodowania podrażnień i wysuszania naskórka. Polecana także jako preparat do demakijażu delikatnej skóry oczu i ust. Może być stosowana przez osoby noszące soczewki kontaktowe- nie powoduje szczypania i łzawienia oczu. Ekstrakty roślinne nawilżają, koją i eliminują uczucie ściągnięcia. Skóra staje się czysta, świeża, odprężona cera, przygotowana na dalsze zabiegi pielęgnacyjne.

Zastosowanie

Każdy rodzaj skóry, szczególnie do wrażliwej, naczynkowej.

Sposób użycia

Nanieś wodę na płatek kosmetyczny. Oczyszczaj twarz i okolice oczu, czynność powtarzaj, aż płatek będzie czysty.

Cechy produktu

Woda micelarna

Pielęgnacja cery nigdy nie jest kompletna bez odpowiedniego jej oczyszczania. Woda micelarna – zwana również micelarną wodą oczyszczającą jest bardzo popularnym dzisiaj produktem do pielęgnacji skóry. Wygląda jak woda, ale jej skład i działanie są bardzo dalekie od typowego H2O. Warto wiedzieć, jakie znaczenie ma woda micelarna dla czystej, zdrowej skóry – tym bardziej, że jest środkiem hipoalergicznym.

Woda micelarna – charakterystyka

Nazwa „micelarna” jest tajemnicza, ale nie przypadkowa. Sęk w tym, że woda micelarna zawiera w sobie maleńkie substancje znane jako micele. Ich działanie polega na tym, że otaczają cząsteczki brudu i skutecznie je wyniszczają.

Tym samym obecne w tym środku micele mogą oczyścić skórę bez jej wysuszenia, więc nie ma potrzeby stosowania mydła. Micele po prostu w naturalny sposób przyciągają brud i olej, dzięki czemu, stosując wodę micelarną, nie usuwa się ze skóry naturalnych olejów. Te są dla naszej skóry bardzo ważne, bowiem cera ich potrzebuje, aby pozostać odpowiednio nawodniona i po prostu zdrowa.

Woda micelarna a klasyczne mydła

Klasyczne mydła pozbawiają skórę naturalnych olejów i białek, podczas gdy woda micelarna pomaga w utrzymaniu naturalnej bariery ochronnej, co ostatecznie przekłada się na zdrową skórę. Działa ona niczym mocne mydło, ale takie, które nie wysusza skóry, a delikatnie choć skutecznie ją oczyszcza. Dzięki niej można pozbawić się nieczystości z twarzy i czuć, że jest odświeżona.

Woda micelarna – skład i jego właściwości

Na rynku można dostać wodę micelarną od różnych producentów – ich działanie jest podobne i w każdym przypadku opiera się o micele, jednak już sam skład poszczególnych substancji może się nieco różnić.

W tym przypadku, woda micelarna zawiera poza micelami hialuronian sodu – naturalny składnik łez, d-panthenol oraz koktajl ekstraktów z:

 • arniki,
 • kasztanowca,
 • bluszczu,
 • dziurawca,
 • winorośli. 

Rola miceli została już pokrótce przedstawiona – stanowią one absolutną podstawę wody micelarnej. Warto więc też przyjrzeć się jeszcze bliżej składnikom obecnym w koktajlu ekstraktów, który zawiera w sobie prezentowana woda micelarna.

Woda micelarna z dodatkiem arniki

Oświadczenia zdrowotne potwierdzają, że arnika obecna w prezentowanej wodzie mineralnej jest przydatna do ochrony skóry przed uszkodzeniami oksydacyjnymi wywołanymi promieniowaniem UV.

Pomaga również chronić przed działaniem wolnych rodników, na których niekorzystne działanie jest wystawiona nasza skóra z powodu:

 • ekspozycji na promieniowanie UV,
 • stresującego stylu życia,
 • nadmiernego spożywania alkoholu,
 • ekspozycji na zanieczyszczenia.

Zatem arnika obecna w wodzie micelarnej przyczynia się do utrzymania zdrowej kondycji skóry – chroniąc ją przed negatywnym wpływem wszechobecnych wolnych rodników.

Dziurawiec jest kolejnym składnikiem z koktajlu zawartego w wodzie micelarnej. Znany jest z wszechstronnych korzyści dla ludzkiego organizmu, lecz tutaj chcemy się skupić na tych najbardziej istotnych w kontekście kosmetyku.

Chodzi przede wszystkim o jego właściwości:

 • wzmacniające,
 • regenerujące,
 • oczyszczające.

Obecność ekstraktu z tego zioła w wodzie micelarnej również przyczynia się do tego, że micele w niej zawartej są wspierane w swej oczyszczającej roli. Dodatkowo niesie to korzyści wpływające zbawiennie na kondycję skóry twarzy.

Woda micelarna – zastosowanie i korzyści

Woda micelarna jest często wybieranym produktem do pielęgnacji, nie tylko z powodu wyżej wymienionych korzyści, ale też dlatego, że jest wielofunkcyjna. Może być stosowana jako środek czyszczący, tonik, środek do demakijażu, a nawet – produkt nawilżający skórę.

Woda micelarna faktycznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, które mogą się znaleźć na powierzchni skóry. Jej formuła jest lekka i do złudzenia przypomina wodę, ale jej właściwości sprawiają, że jest doskonałym środkiem oczyszczającym dla skóry, bez składników usuwających naturalne oleje.

Usuwanie makijażu nie powinno wiązać się z negatywnym wpływem na skórę i właśnie dlatego woda micelarna jest idealnym środkiem do radzenia sobie z tym zadaniem, ponieważ delikatnie oczyszcza i usuwa makijaż z oczu i twarzy w jednym kroku.

Woda micelarna jest:

 • lekka,
 • odświeżająca. 

Obecne w niej maleńkie micele pomagają pozbyć się wszelkich pozostałości makijażu pozostawionych na skórze. Ponadto nie zawiera alkoholu - co oznacza, że nie podrażnia, dlatego można jej bezpiecznie używać również wokół najbardziej delikatnej części twarzy - okolic oczu. Każda osoba, która jeszcze nie miała do czynienia z wodą micelarną, powinna spróbować włączyć ten produkt do codziennej rutyny pielęgnacyjnej i na własnej skórze przekonać się o jej właściwościach.