Alocutan 20mg/ml, aerozol na skórę, 60ml

Alocutan 20mg/ml, aerozol na skórę, 60ml

Cena: 16,19 zł

Wysyłamy w 10 dni roboczych
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: SUN-FARM
Grupa: Alocutan

Alocutan 20mg/ml, aerozol na skórę, 60ml - opis produktu

Wskazania: w leczeniu łysienia androgenowego u kobiet (charakterystyczne, rozlane, przerzedzenie włosów typu kobiecego w części ciemieniowej owłosionej skóry głowy).  
 
Skład: 1ml roztworu zawiera 20mg minoksydylu (Minoxidilum), Substancja pomocnicza o znanym działaniu: 1ml roztworu zawiera 199,40mg glikolu propylenowego.
 
Działanie: stymulujące wzrost włosów i przeciwdziałające postępowi łysienia androgenowego.
 
Sposób użycia: 1 ml produktu leczniczego Alocutan należy aplikować na objętą zmianami powierzchnię owłosionej skóry głowy dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Nie należy przekraczać dawki dobowej odpowiadającej 2 ml produktu (2 x 1 ml), niezależnie od wielkości powierzchni owłosionej skóry głowy objętej zmianami.
 
Przeciwwskazania: nie wolno stosować w następujących przypadkach: w nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą; podczas jednoczesnego miejscowego stosowania na owłosioną skórę głowy innych preparatów; w nagłej i nierównomiernej utracie włosów; u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie ustalono bezpieczeństwa ani skuteczności stosowania produktu leczniczego Alocutan u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
 
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.