Alocutan Forte 50 mg/ ml, aerozol na skórę, 60 ml

Alocutan Forte 50 mg/ ml, aerozol na skórę, 60 ml

Kategorie

Alocutan Forte 50 mg/ ml, aerozol na skórę, 60 ml

Cena
26,79 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Wskazania

W leczeniu łysienia typu męskiego (łysienie androgenowe) w obrębie tonsury na przestrzeni o średnicy od 3 do 10 cm owłosionej skóry głowy u mężczyzn w wieku od 18 do 49 lat. 

Skład

1ml roztworu zawiera 50mg minoksydylu (Minoxidilum).Substancja pomocnicza o znanym działaniu.1 ml roztworu zawiera 508,60mg glikolu propylenowego.

Działanie

Stymulowanie wzrostu włosów i przeciwdziałające postępowi łysienia androgenowego.

Dawkowanie

1ml produktu leczniczego Alocutan Forte należy aplikować na objętą zmianami powierzchnię owłosionej głowy dwa razy na dobę (rano i wieczorem).

Nie należy przekraczać dawki dobowej odpowiadającej 2 ml (2 x 1 ml), niezależnie od wielkości powierzchni owłosionej skóry głowy objętej zmianami.

Przeciwwskazania

W nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą; u kobiet z powodu pojedynczych przypadków niepokojącego, odwracalnego wzrostu włosów na twarzy podczas leczenia; podczas jednoczesnego miejscowego stosowania na owłosioną skórę głowy innych preparatów; w nagłej i nierównomiernej utracie włosów. Nie ustalono bezpieczeństwa ani skuteczności stosowania produktu leczniczego dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Działanie
Rodzaj włosów
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego