Alocutan Forte 50mg/ml, aerozol na skórę, 60ml

Alocutan Forte 50mg/ml, aerozol na skórę, 60ml

Cena: 29,79 zł

Wysyłamy w 10 dni roboczych
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: SUN-FARM
Grupa: Alocutan

Alocutan Forte 50mg/ml, aerozol na skórę, 60ml - opis produktu

Wskazania: w leczeniu łysienia typu męskiego (łysienie androgenowe) w obrębie tonsury na przestrzeni o średnicy od 3 do 10 cm owłosionej skóry głowy u mężczyzn w wieku od 18 do 49 lat. 
 
Skład: 1ml roztworu zawiera 50mg minoksydylu (Minoxidilum).Substancja pomocnicza o znanym działaniu.1 ml roztworu zawiera 508,60mg glikolu propylenowego.
 
Działanie: stymulowanie wzrostu włosów i przeciwdziałające postępowi łysienia androgenowego.
 
Sposób użycia: 1ml produktu leczniczego Alocutan Forte należy aplikować na objętą zmianami powierzchnię owłosionej głowy dwa razy na dobę (rano i wieczorem).
 
Nie należy przekraczać dawki dobowej odpowiadającej 2 ml (2 x 1 ml), niezależnie od wielkości powierzchni owłosionej skóry głowy objętej zmianami.
 
Przeciwwskazania: w nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą; u kobiet z powodu pojedynczych przypadków niepokojącego, odwracalnego wzrostu włosów na twarzy podczas leczenia; podczas jednoczesnego miejscowego stosowania na owłosioną skórę głowy innych preparatów; w nagłej i nierównomiernej utracie włosów. Nie ustalono bezpieczeństwa ani skuteczności stosowania produktu leczniczego dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat.
 
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.