Alugastrin 1,02g/15ml, zawiesina o smaku miętowym, 250ml

Alugastrin 1,02g/15ml, zawiesina o smaku miętowym, 250ml

Cena: 14,29 zł

Wysyłamy w 10 dni roboczych
Dostępny
Rodzaj: Lek
Grupa: Alugastrin

Alugastrin 1,02g/15ml, zawiesina o smaku miętowym, 250ml - opis produktu

Wskazania: nadkwaśność soku żołądkowego, uszkodzenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy wywołane przez czynniki wrzodotwórcze, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.

Skład: 15ml zawiesiny zawiera: substancję czynną; węglan dihydroksyglinowo-sodowy 1,02g oraz substancje pomocnicze: sorbitol ciekły, niekrystalizujący; guma ksantan, metylu parahydroksybenzoesan, symetykon (emulsja), propylu parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, chlorheksydyny diglukonian - roztwór, olejek mięty polnej z obniżoną zawartością mentolu, woda oczyszczona.

Działanie: zobojętniające nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym, osłaniające na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy.

Dawkowanie: dorośli i dzieci powyżej 6 lat: jeśli lekarz nie zaleci inaczej, stosować 15ml (łyżkę stołową) w godzinę po posiłkach i przed snem lub w razie wystąpienia dolegliwości. Wstrząsnąć przed użyciem. Wskazane jest przyjmowanie leku po posiłkach lub między posiłkami. 

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu, ciężka niewydolność nerek, stosować ostroznie u pacjentów ze skłonnością do zaparć. W trakcie ciąży i laktacji przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.