Ambroksol, syrop 15mg/5ml, smak malinowy, 150ml

ostatnia cena sprzedaży
7,99 Cena brutto
Sprawdź podobne

Rodzaj: Lek

Producent: TAKEDA

Ambroksol, syrop 15mg/5ml, smak malinowy, 150ml - opis produktu

Wskazania: ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej, takie jak: ostre i zapalenie oskrzeli, stany zapalne nosa i gardła, mukowiscydoza.

Skład: 5ml syropu zawiera substancję czynną 15mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sorbitol ciekły, niekrystalizujący; glicerol 85%; metylu parahydroksybenzoesan; propylu parahydroksybenzoesan; kwas cytrynowy jednowodny; aromat malinowy; woda oczyszczona.

Działanie: wykrztuśne i mukolityczne (rozrzedza śluz) - zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Dawkowanie: doustnie, zalecana do stosowania dawka leku:
- dzieci w wieku od 1. do 2. lat: 2,5ml syropu 2 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 2. do 5. lat: 2,5ml syropu 3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 6. do 12. lat: 5ml syropu 2-3 razy na dobę;
- dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. lat: początkowo, przez 2-3 dni należy stosować 10ml syropu do 3 razy na dobę. Następnie dawkę należy zmniejszyć do 10ml syropu 2 razy na dobę;
Zalecana dawkowanie dotyczy ostrych stanów chorobowych układu oddechowego. W przypadku chorób przewlekłych dawkę należy zmniejszyć do połowy. Lek stosować ostrożnie u dzieci do 5. lat. Leku nie należy podawać bezpośrednio przed snem.

Przeciwwskazania: uczulenie (nadwrażliwość) na składniki preparatu; skurcz oskrzeli.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem laku powinny poradzić się lekarza.
Jeżeli u pacjenta wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, przed przyjęciem leku należy skonsultować się z lekarzem.

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: