Kategorie
Ambroksol 30mg/5ml, smak bananowy, syrop, 150ml

Ambroksol 30mg/5ml, smak bananowy, syrop, 150ml

7,98 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: TAKEDA OTC

Ambroksol 30mg/5ml, smak bananowy, syrop, 150ml - opis produktu

Wskazania: ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej, takie jak: ostre i zapalenie oskrzeli, stany zapalne nosa i gardła, mukowiscydoza.

Skład: 5ml syropu zawiera substancję czynną 30mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sorbitol ciekły, niekrystalizujący; glicerol 85%, kwas benzoesowy, kwas propionowy; esencja bananowa; woda oczyszczona.

Działanie: wykrztuśne i mukolityczne (rozrzedza śluz) - zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Dawkowanie: doustnie, zalecana do stosowania dawka leku:
- dzieci w wieku od 1. do 2. lat: 1,25ml syropu 2 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 2. do 5. lat: 1,25ml syropu 3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 6. do 12. lat: 2,5ml syropu 2-3 razy na dobę;
- dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. lat: początkowo, przez 2-3 dni należy stosować 5ml syropu do 3 razy na dobę. Następnie dawkę należy zmniejszyć do 5ml syropu 2 razy na dobę.
Zalecana dawkowanie dotyczy ostrych stanów chorobowych układu oddechowego. W przypadku chorób przewlekłych dawkę należy zmniejszyć do połowy. Lek stosować ostrożnie u dzieci do 5. lat. Leku nie należy podawać na noc.

Przeciwwskazania: uczulenie (nadwrażliwość) na składniki preparatu; skurcz oskrzeli. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny poradzić się lekarza. Jeżeli u pacjenta wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, przed przyjęciem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.