ZZZ Ambrosan 30mg, 20 tabletek

ostatnia cena sprzedaży
5,99 Cena brutto
Sprawdź podobne

Rodzaj: Lek

Producent: PRO.MED.CS

ZZZ Ambrosan 30mg, 20 tabletek - opis produktu

Wskazania: leczenie ostrych i przewlekłych schorzeń układu oddechowego przy zwiększonym wydzielaniu lepkiej wydzieliny oskrzelowej, trudnościach w jej przemieszczaniu i wykrztuszaniu. Do schorzeń tego typu należą nieżyty górnych i dolnych dróg oddechowych takie jak: zapalenie oskrzeli, krtani, tchawicy, zapalenie zatok przynosowych, nieżyt nosa.
 
Skład: 1 tabletka zawiera substancję czynną: 30mg chlorowodorek ambroksolu oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, kopowidon, celuloza mikrokrystaliczna.
 
Działanie: lek korzystnie wpływa na tworzenie się i ruch wydzieliny w drogach oddechowych. Ułatwia wykrztuszanie i łagodzi kaszel.
 
Dawkowanie: zalecana dawka:
- dorośli i dzieci w wieku od 12. lat: 1 tabletka 3 razy na dobę. Działanie terapeutyczne może być zwiększone po podaniu 2 tabletek leku 2 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 5. do 12. lat: 1/2 tabletki 2-3 razy na dobę.
Tabletki należy przyjmować po posiłku, popijając dużą iloscią wody.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na ambroksol lub którykolwiek z pozostałych składników lego. Ostrożnie stosować u pacjentów: z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek lub ciężką niewydolnością wątroby. W czasie ciąży i karmienia piersią preparat można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Należy zawsze dokładnie rozważyć stosunek ryzyka i korzyści płynących ze stosowania leku.
 
Lek zawiera laktozę.
 
 
 
 
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: