Kategorie

Amorolak 50 mg/ ml, lakier do paznokci leczniczy, 3 ml

Cena
43,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Grzybica paznokci wywołana przez dermatofity i drożdżaki, gdy zakażenie paznokcia obejmuje do 80% jego powierzchni (szczególnie zewnętrznej).

Skład

1ml lakieru zawiera: substancję czynną: 50mg amorolfiny, w postaci amorolfiny chlorowodorku. Pozostałe składniki to: etanol bezwodny, etylu octan, butylu octan, triacetyna, amoniowego metakrylanu kopolimer (typ A).

Działanie

Przeciwgrzybicze, stosowane w leczeniu grzybiczych zakażeń paznokci (grzybic).
 

Dawkowanie

Lakier do paznokci nakłada się za zakażone paznokcie rąk i stóp raz lub dwa razy w tygodniu, aż paznokcie zostaną całkowicie wyleczone. W tym celu zazwyczaj wymagane jest leczenie trwające sześć miesięcy (w przypadku paznokci rąk) lub dziewięć do dwunastu miesięcy (w przypadku paznokci stóp), w zależności od nasilenia zakażenia. Paznokcie odrastają z szybkością około 1 do 2mm na miesiąc. Zaleca się ocenę leczenia w odstępach około 3-miesięcznych.
 

Przeciwwskazania

Jeżeli pacjent ma uczulenie na amorolfinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.