Anapran neo 220mg, 10 tabletek

Anapran neo 220mg, 10 tabletek

ostatnia cena sprzedaży
8,69 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Chwilowo niedostępny
Sprawdź podobne

Rodzaj: Lek

Producent: ADAMED RX

Anapran neo 220mg, 10 tabletek - opis produktu

Wskazania: bóle słabe do umiarkowanych różnego pochodzenia, w tym bóle mięśni, stawów, bóle głowy, bóle zębów, bolesne miesiączkowanie, gorączka różnego pochodzenia, łagodzenie objawów przeziębienia i grypy (ból, gorączka). 
 
Skład: 1 tabletka zawiera: substancję czynną: naproksen sodowy 220mg oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna (101), powidon (30), talk, magnezu stearynian, hydroksypropyloceluloza (niskopodstawiona), laktoza jednowodna, kwas stearynowy, hypromeloza (E 5), makrogol (8000), opaspray K-1R-4210A.
 
Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przecwizapalne.
 
Dawkowanie: dorośli i dzieci powyżej 16 lat: doustnie 220mg (1 tabletka) co 8 do 12 godzin lub 440mg (2 tabletki) jako pierwsza dawka, a następnie 220mg (1 tabletka) po 12 godzinach i dalej co 12 godzin w razie potrzeby. Pacjenci od 16 do 65 lat: nie należy stosować więcej niż 660mg (3 tabletki) na dobę. Pacjenci powyżej 65 lat: nie należy stosować więcej niż 440mg (2 tabletki) na dobę. Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni w leczeniu bólu i dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki, bez konsultacji z lekarzem. Lek należy przyjmować w trakcie lub po posiłku. 
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby i nerek, skaza krwotoczna, ciąża, laktacja, nietolerancja niektórych cukrów. Leku nie należy stosować jednocześnie z lekami zwierającymi naproksen i z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi w tym lekami z grupy selektywnych inhibitorów COX-2 i glikokortykosteroidami. Podczas stosowania leku może zmniejszyć się zdolność reagowania na bodźce zewnętrzne oraz mogą wystąpić zaburzenia koordynacji ruchowej (senność, zaburzenia widzenia, zawroty głowy). Należy zasięgnąć opinii lekarza odnośnie możliwości kierowania pojazdami i obsługiwania maszyn podczas stosowania naproksenu. 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Anapran

Wśród różnych dolegliwości natury fizycznej – ból różnego rodzaju jest jedną z najbardziej dokuczliwych. Jego źródła są różne, jak i poziomy nasilenia – stąd nic dziwnego, że na rynku nie brakuje środków przeciwbólowych celujących w różnorodne punkty wyzwalające ból w organizmie. Mimo tego jednak najczęściej sięgamy po tabletki przeciwbólowe o zasięgu globalnym, które mogą sobie poradzić z bólem różnego pochodzenia i o różnym nasileniu. Anapran jest właśnie jednym z takich środków.

Anapran – działanie i zastosowanie

Mamy tutaj do czynienia z produktem dedykowanym przede wszystkim temu, by można było sobie skutecznie poradzić z bólem słabym do umiarkowanego. W przypadku bólu intensywnego i o naprawdę silnym nasileniu lepiej jest sięgnąć po inne niż Anapran medykamenty, które nierzadko nie są tak jak ten środek dostępne bez recepty, ale już wymagają zalecenia od lekarza.

Natomiast po Anapran można sięgnąć w przypadku bólu różnego pochodzenia, w tym, szczególnie, jeśli chodzi o bóle:

 • zębów,
 • stawów,
 • mięśni,
 • głowy.

Co więcej, ze względu na swój unikatowy skład Anapran może pomóc również i w innych dolegliwościach. Jednym ze stanów, podczas których można wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z działania preparatu przeciwbólowego Anapran, jest zwykle bolesny czas w życiu kobiet mający miejsce, co kilka tygodni – menstruacja. Bolesne miesiączkowanie potrafi negatywnie wpłynąć na normalne funkcjonowanie, dlatego warto mieć pod ręką środek, dzięki któremu będzie łatwiej uporać się z tym stanem. Anapran to środek, który można wziąć w tym kontekście pod uwagę.

Jeszcze inną okolicznością, podczas której można rozważyć zastosowanie tych tabletek przeciwbólowych, jest przeziębienie i grypa. Szczególnie w okresie wzmożonych zachorowań na grypę dobrze jest mieć w domowej apteczce środek doraźnej pomocy w razie występowania objawów związanych z tymi zachorowaniami.

Objawy, o których mowa to najczęściej:

Anapran, jako środek o tak wszechstronnym działaniu może być brany pod uwagę przez wiele osób zmagających się z wyżej wymienionymi dolegliwościami, opierając swoją możliwą skuteczność o działanie:

 • przeciwzapalne,
 • przeciwbólowe,
 • przeciwgorączkowe.

Jednak zanim sięgnie się po preparat przeciwbólowy Anapran z nadzieją na ulgę w bólu w pierwszej kolejności, tak jak w przypadku wszelkich innych leków, medykamentów i produktów aptecznych należy zapoznać się ze składem tabletek, aby upewnić się, iż nie zawiera on żadnych elementów, na które organizm wykazuje alergię (nadwrażliwość).

Anapran – skład i stosowanie

Działanie środka przeciwbólowego Anapran opiera się w głównej mierze o zawartą w nim substancję czynną, jaką jest naproksen sodowy 220mg, ale oczywiście nie jest to jedyny element, który producent preparatu zdecydował się w nim umieścić celem uzyskania maksymalnego potencjału skuteczności.

Obok wyżej wymienionego naproksenu sodowego należy wyróżnić również następujące substancje pomocnicze:

 • stearynian magnezu,
 • laktoza jednowodna,
 • hypromeloza (E5),
 • opaspray K-1R-4210A,
 • celuloza mikrokrystaliczna (101),
 • hydroksypropyloceluloza (niskopodstawiona),
 • powidon (30),
 • kwas stearynowy,
 • talk,
 • makrogol (8000).

W oparciu o to producent wskazał również, jak powinno wyglądać prawidłowe stosowanie środka przeciwbólowego Anapran – z głównym zastrzeżeniem, że lek nie powinien być stosowany w okresie dłuższym niż 10 dni, jeśli jest stosowany celem radzenia sobie z bólem.

Jeśli chodzi o szczegółowe dane dotyczące dawkowania Anapran Neo, powinno odbywać się to zgodnie z poniższymi zaleceniami od producenta (o ile lekarz nie zaleci inaczej):
1 tabletka co 8 do 12 godzin – dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia nie może zostać przekroczona dawka 660 mg (3 tabletek) na dobę (16-65 roku życia), dawka 440 mg (2 tabletki) na dobę (osoby powyżej 65 roku życia).

Aby zwiększyć potencjał skuteczności preparatu Anapran, należy tabletkę przyjmować w trakcie bądź po posiłku.

Anapran – bezpieczeństwo przyjmowania

Poza uczuleniem na którykolwiek ze składników znajdujących się w tabletkach Anapran trzeba pamiętać o wszelkich innych przeciwwskazaniach wymienionych przez producenta preparatu, które mogą stanowić jawną przeszkodę do jego zastosowania. W razie jakichkolwiek pytań tudzież wątpliwości zawsze należy zasięgnąć porady lekarza bądź farmaceuty pamiętając, że niewłaściwie zastosowanie leków może zagrozić zdrowiu, a nawet życiu człowieka.