Anesteloc Max 20 mg, 14 tabletek dojelitowych

Anesteloc Max 20 mg, 14 tabletek dojelitowych

Kategorie

Anesteloc Max 20 mg, 14 tabletek dojelitowych

Cena
5,79 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Wskazania

W krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.

Skład

1 tabletka dojelitowa zawiera: 20mg pantoprazolu oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: sodu węglan bezwodny, mannitol (E 421), krospowidon typu A, hydroksypropyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, wapnia stearynian; otoczka: opadry 02H52369 Yellow [hypromeloza, glikol propylenowy, powidon K30, tytanu dwutlenek (E 171) żelaza tlenek żółty (E172)]; tusz do nadruku: szelak w etanolu, alkohol izopropylowy, żelaza tlenek czarny (E 172), alkohol butylowy, glikol propylenowy, amonowy wodorotlenek (28%).

Działanie

Substancją czynną leku Anesteloc Max jest pantoprazol, który blokuje enzym wytwarzający kwas żołądkowy. W ten sposób lek zmniejsza ilość kwasu w żołądku.

Dawkowanie

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę i najkrótszy czas leczenia, odpowiednio do leczonej choroby. Przyjmować 1 tabletkę na dobę, o tej samej porze. Nie należy stosować dawki dobowej większej niż 20 mg. Lek należy przyjmować przynajmniej przez 2-3 kolejne dni. Należy zakończyć stosowanie leku Anesteloc Max po całkowitym ustąpieniu objawów.

Przeciwwskazania

Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na pantoprazol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Anesteloc Max, jeśli pacjent stosuje lek zawierający atazanawir (w leczeniu zakażenia HIV), jeśli pacjent nie ukończył 18 roku życia, w przypadku ciąży lub karmienia piersią.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Problem
Typ produktu
lek

Anesteloc

Refluks to stan, podczas którego kwas żołądkowy i soki przepływają z żołądka z powrotem do przełyku. To powoduje zgagę, która pojawiając się często, staje się dokuczliwą dolegliwością i wtedy nazywa się to chorobą refluksową przełyku. Przejedzenie się lub pochylanie się po zjedzonym posiłku może spowodować zgagę – to jednak nie oznacza, że ma się problem z refluksem. Oznacza jednak, że można sobie takie krótkotrwałe, ale nieprzyjemne objawy załagodzić sięganiem po środki takie jak Anesteloc.

Niemniej jednak należy zapamiętać, że jeśli refluks i zgaga trwają dłużej i pojawiają się częściej – konieczna będzie wizyta u specjalisty i leczenie, gdyż taki stan dolegliwości może powodować wrzody, a nawet uszkodzenie przełyku.

Anesteloc – stosowanie i skład

Jak wskazano wyżej, preparat Anestoloc nadaje się do zastosowania przy krótkotrwałej chorobie refluksowej przełyku. Działając przeciw objawowo, celuje w dolegliwości, takie jak:

 • kwaśne odbijanie,
 • zgaga.

Jest to produkt ze wskazaniem dla osób dorosłych w formie tabletek dojelitowych. Działanie Anestoloc opiera się przede wszystkim o obecność w tabletce substancji czynnej, jaką jest pantoprazol. To ten składnik odpowiada w tym przypadku za następujące działanie:

 • zablokowanie enzymu wytwarzającego kwas żołądkowy,
 • zmniejszenie ilości kwasu żołądkowego w żołądku.

Oczywiście sam pantoprazol nie mógłby działać skutecznie, gdyby nie obecność w preparacie Anesteloc innych substancji. Wśród najważniejszych warto wymienić: krospowidon typu A, hydroksypropylocelulozę, alkohol izopropylowy, czy amonowy wodorotlenek (28%).

Anestoloc – sposób dawkowania

Najważniejszą zasadą jest to, by w okresach krótkotrwałych problemów refluksowych stosować możliwie jak najmniejszą skuteczną dawkę środka Anestoloc. Producent zaleca, by przyjmować tabletkę o tej samej porze, najlepiej nie więcej niż jedną sztukę, nie należy bowiem przekraczać dobowej dawki przekraczającej 20 mg. Gdy objawy całkowicie ustąpią, należy zakończyć stosowanie Anestoloc Max, natomiast producent podkreśla, iż nie powinno trwać to krócej niż dwa do trzech dni.

Anestoloc – kiedy sięgnąć po tabletkę?

Aby zrozumieć konieczność przyjmowania leku Anestoloc, warto sobie uświadomić, dlaczego w ogóle refluks może stać się kłopotliwą dolegliwością. Zwykle, kiedy połyka się jedzenie, najpierw wędruje ono w dół rurki pokarmowej (przełyku). Zawór otwiera się, aby przepuścić jedzenie do żołądka, a następnie się zamyka. W przypadku objawów choroby refluksowej jest zgoła inaczej - zawór nie zamyka się w ogóle albo nie zamyka się wystarczająco mocno.

Tym samym kwas żołądkowy i soki z żołądka przepływają z powrotem do przełyku, czego wynikiem są właśnie następujące objawy (zgaga):

 • uczucie pieczenia,
 • uczucie ciepła,
 • ból tuż za mostkiem.

Dodatkowo warto podkreślić to, iż objawy te bardzo często pojawiają się w nocy, co utrudnia sen i potęguje nieprzyjemne doznania. W tym miejscu właśnie może pomóc Anestoloc.

Ważna wskazówka!

Jeśli odczuwasz ból za mostkiem, ważne jest, aby upewnić się, że nie jest to spowodowane problemem z sercem. Uczucie pieczenia wywołane przez refluks zwykle pojawia się krótko po jedzeniu. Ból serca zwykle niesie ze sobą dodatkowo:

 • uczucie ciężkości,
 • ucisku,
 • dyskomfortu,
 • tępy ból.

Występuje najczęściej po tym, jak jesteś aktywny. Warto nauczyć się to rozróżniać i wiedzieć, z czym ma się do czynienia, a w razie jakichkolwiek wątpliwości tudzież pytań – nie ma lepszej porady niż skontaktować się w tej sprawie z lekarzem- specjalistą, który dzięki swojej fachowej wiedzy na pewno będzie w stanie kompleksowo doradzić w tej dziedzinie.

Anestoloc – przeciwwskazania do stosowania

Jak w przypadku każdych innych środków medycznych, również mając na uwadze tabletki Anestoloc, ważne jest upewnienie się, kiedy nie można ich stosować. Oczywistą sytuacją jest ta, gdy dana osoba wykazuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników obecnych w Anestoloc – z pantoprazolem na czele. Nie można też łączyć tego produktu z lekami zawierającymi atazanawir lub jeśli:

 • ma się poniżej 18. roku życia,
 • jest się w ciąży,
 • karmi się dziecko piersią.

Najważniejsze jest to, by przed sięgnięciem po możliwą ulgę w refluksie, jaką można uzyskać poprzez zastosowanie Anestoloc zapoznać się dokładnie z informacjami umieszczonymi przez jego producenta na ulotce dołączonej do opakowania. To najpewniejszy sposób na to, by uniknąć działań niepożądanych, które mogłyby zagrażać zdrowiu, a nawet życiu.

 • Apteka Gemini

  www.aptekagemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego