Kategorie
Apap ból i gorączka C plus 500mg+300mg, 10 tabletek musujących

Apap ból i gorączka C plus 500mg+300mg, 10 tabletek musujących

10,39 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: USP

Apap ból i gorączka C plus 500mg+300mg, 10 tabletek musujących - opis produktu

Wskazania: leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, ból , dziala przeciw gorączkowo i przeciwbólowo, uzupełnia niedobór witaminy C w infekcjach wirusowych. 

Skład: 1 tabletka musująca zawiera: 500mg paracetamolu i 300mg kwasu askorbowego oraz substancje pomocnicze: w tym aspartam (E951), lek zawiera sód.

Działanie: przeciwbólowo, przeciwgorączkowo.

Dawkowanie: lek należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. Przyjmować co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.  Przed zażyciem tabletki należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Kamica moczowa, choroba alkoholowa. Fenyloketonuria (preparat zawiera aspartam). Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. U kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Dzieci poniżej 12 lat.

Apap ból i gorączka C plus, tabletki musujące – ulotka dla pacjenta


Ulotka produktu Apap ból i gorączka C plus, tabletki musujące do pobrania w PDF tutaj.