Kategorie

Apap Caps 500 mg, 10 kapsułek miękkich

Cena jednostkowa: 9,29 zł za 10 kapsułek

Cena
9,29 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, gorączka.

Skład

1 tabletka zawiera: substancję czynną: paracetamol 500mg oraz substancje pomocnicze: makrogol 400, makrogol 600, woda oczyszczona, glikol propylenowy, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna. Osłonka kapsułki: żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona, glicerol, tytanu dwutlenek (E171). Zawiera śladowe ilości alkoholu izopropylowego, triglicerydów nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, lecytyny sojowej.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat (masa ciała >55kg): 1 lub 2 kapsułki jednorazowo, maksymalnie 6 kapsułek na dobę. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 15 lat: dzieci 9-12 (30-40kg) 1 kapsułka jednorazowo, 3-4 razy na dobę. Dzieci 12-15 lat (40-55kg) 1 kapsułka jednorazowo, 4-6 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, niewydolność wątroby lub nerek, zespół Gilberta, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, anemia hemolityczna, astma, uczulenie na aspirynę. Jeśli pacjent przyjmuje inne leki przeciwbólowe zawierające paracetamol.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek