Apap Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletki powlekane

Apap Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletki powlekane

Cena: 14,79 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: USP

Apap Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletki powlekane - opis produktu


Wskazania

Bóle o różnej etiologii: głowy (w tym migrena), mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.


Skład

1 tabletka zawiera: substancje czynne: paracetamol 500mg, kofeinę 65mg oraz substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian. W skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.


Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy.


Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę).


Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, alkoholizm, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca, nie stosować podczas leczenia inhibitorami MAO, ciąża, laktacja, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, astma oskrzelowa, nadczynność tarczycy, bezsenność.
 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.