Apap Junior 250mg, dla dzieci od 4 lat, granulat, 10 saszetek

11,59 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: USP ZDROWIE

Apap Junior 250mg, dla dzieci od 4 lat, granulat, 10 saszetek - opis produktu

Wskazania: gorączka, bóle łagodne i umiarkowane różnego pochodzenia u dzieci powyżej 4. roku życia.
            
Skład: 1 saszetka zawiera 250mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: sorbitol (E420), talk, kopolimer metakrylanu butyl zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmeloza sodowa, sukraloza (E955), magnezu stearynian, hypromeloza, kwas stearynowy, sodu laurylsiarczan, tytanu dwutlenek (E171), symetykon, aromat truskawkowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, triacetynę, 3-hydroksy-2-metylo-4H-piran-4-on), aromat waniliowy (zawiera maltodekstrynę, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, sacharozę).
 
Działanie: przeciwgorączkowe, przeciwbólowe.
 
Dawkowanie: doustnie; dzieci w wieku 4-8. lat (17-25kg): 1 saszetka, maksymalnie 4 saszetki dziennie;  dzieci w wieku 8-12. lat (26-40kg): 2 saszetki dziennie, maksymalnie 6 saszetek na dobę. Należy przestrzegać co najmniej 6 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami. Nie należy przyjmować leku Apap Junior po posiłku. Granulat należy przyjąć bezpośrednio do jamy ustnej na język, a następnie połknąć bez popijania wodą. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki leku, ciężka niewydolność wątroby, nie przyjmować z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: