Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Apap Noc 500 mg + 25 mg, 12 tabletek

Cena jednostkowa: 8,24 zł za 10 tabletek
Cena
9,89 zł
Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych

Opis produktu

Apap Noc to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz nasennym. Paracetamol zawarty w produkcie łagodzi ból, natomiast difenhydramina działa nasennie. Zastosowanie leku krótko przed snem ułatwia zasypianie i przeciwdziała nocnemu wybudzaniu, które może być powodowane pojawiającym się bólem różnego pochodzenia, w tym w przebiegu grypy i przeziębienia.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie bólu, w tym bólu głowy, bólów kostno-stawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobóli, bólów pojawiających się w przebiegu przeziębienia i grypy, które mogą powodować problemy z zasypianiem.

Skład

1 tabletka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol 500mg, difenhydraminy chlorowodorek 25mg,
  • substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, błękit brylantowy, lak (E 133); otoczka: Opadry Blue YS-1-10524 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, błękit brylantowy, lak (E 133), polisorbat 80, carmina (E 132)); otoczka bezbarwna (hypromeloza, makrogol 400, makrogol 8000).

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, nasenne.

Dawkowanie

  • Dorośli: 1-2 tabletki na 30 minut przed snem.

Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem. Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej.

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia.
  • Leczenie inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków;
  • U dzieci w wieku poniżej 12 lat
  • U kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 30°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci.

Działania niepożądane

Apap Noc jak każdy inny lek może wywoływać działania niepożądane, jednak nie u każdego muszą wystąpić.

Często (częściej niż u 1 na 100, ale rzadziej niż u 1 na 10 osób stosujących lek):

  • senność, zaburzenia uwagi, zawroty głowy,
  • suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa.

Rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek):

  • reakcje nadwrażliwości, tj. pokrzywka, rumień, wysypka (w tym uogólniona), obrzęki,
  • dezorientacja, niepokój,
  • niewyraźne widzenie,
  • tachykardia, arytmia,
  • zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, zaburzenia trawienia,
  • świąd, pocenie się,
  • zatrzymanie moczu.

Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek):

  • niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, zmniejszenie liczby płytek krwi, bardzo znaczne zmniejszenie lub brak krwinek białych, zmniejszenia ilości leukocytów, zmniejszenie ilości granulocytów obojętnochłonnych,
  • obrzęk krtani, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny (zaburzenia świadomości, niska produkcja moczu, hiperwentylacja, znaczne osłabienie), zespół Stevens – Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy), toksyczna nekroliza naskórka,
  • zawroty głowy,
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
  • krwotok, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki,
  • ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania paracetamolu, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka,
  • plamica barwnikowa,
  • martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania,
  • nefropatie, tubulopatie (uszkodzenie nerek).

Interakcje

  • Leku nie można przyjmować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i difenhydraminę.
  • Przed zastosowaniem leku Apap Noc należy skonsultować się z lekarzem w przypadku, gdy pacjent przyjmuje następujące leki:
    • przeciwzakrzepowe (warfaryna i inne pochodne kumaryny),
    • działające depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (takie jak leki nasenne, uspokajające i opioidowe leki przeciwbólowe),
    • neuroleptyczne (stosowane w stanach nadmiernego pobudzenia),
    • przeciwdepresyjne (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne),
    • przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital),
    • ryfampicynę (antybiotyk stosowany m.in. w leczeniu gruźlicy).
  • Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o lekach, które pacjent stosuje, zamierza stosować lub tych, które stosował ostatnio.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przed zastosowaniem leku Apap Noc u następujących osób należy skonsultować się z lekarzem:
    • z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone,
    • z niewydolnością nerek, zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, myasthenia gravis, nadczynnością gruczołu tarczowego, zwężeniem odźwiernika,
    • w podeszłym wieku.
  • Lek należy stosować wyłącznie przed snem.
  • Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu, gdyż zwiększa to ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Leku nie można stosować u dzieci poniżej 12 lat.
  • Jeżeli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko albo karmi piersią, przed zastosowaniem leku powinna skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
  • W trakcie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.
  • Zastosowanie większej dawki niż zalecana może powodować:
    • nasilone nudności, wymioty,
    • nadmierną potliwość,
    • senność i ogólne osłabienie,
    • uszkodzenie wątroby objawiające się rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek