Apap Przeziębienie 650 mg + 50 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek

Apap Przeziębienie 650 mg + 50 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek

Kategorie

Apap Przeziębienie 650 mg + 50 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek

Cena jednostkowa: 19,36 zł za 10 saszetek

Cena
15,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

APAP przeziębienie jest wieloskładnikowym lekiem w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego, przeznaczonym do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Substancjami czynnymi preparatu są: paracetamol, kwas askorbowy oraz chlorowodorek fenylefryny. Lek wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i udrażniające nos.

APAP przeziębienie łagodzi objawy przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, a także objawy obrzęku błony śluzowej nosa w przeziębieniu i grypie.

Wskazania

Lek do doraźnego stosowania w objawach przeziębienia i grypy: gorączka, bóle głowy, gardła, mięśni, kostno-stawowe, katar, niedrożność nosa.

Skład

1 saszetka zawiera:

  • substancję czynną: paracetamol 650 mg, kwas askorbowy 50 mg, fenylefryny chlorowodorek 10 mg,
  • substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytyrnowy bezwodny, cytyrnian sodu, aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060, acesulfam K, aromat cytrynowy 501.476/AP0504, aromat cytrynowy 875928, aspartam, żółcień chinolinowa.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, udrażniające nos.
 

Dawkowanie

  • Dorośli i dzieci powyżej 12. lat: 1 saszetka co 4-6 godzin.
  • Spożywać maksymalnie 6 saszetek na dobę.
  • Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.
  • W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
     

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na którąkolwiek substancję czynną, aminy sympatykomimetyczne, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Jeśli występują następujące schorzenia:
    • niestabilna choroba wieńcowa,
    • zaburzenia rytmu serca,
    • wysokie ciśnienie tętnicze,
    • wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobi-nowej,
    • ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
    • wirusowe zapalenie wątroby,
    • choroba alkoholowa,
    • fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu),
    • nadczynność tarczycy,
    • jaskra z wąskim kątem przesączania,
  • W czasie stosowania leków z grupy inhibitorów monoaminooksygenazy MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz w depresji) i w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania, w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi.
  • W czasie przyjmowania zydowudyny (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV).

Przechowywanie

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

 

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:

  • reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka).

 

Zaburzenia układu immunologicznego:

  • reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego (objawiającego się zaburzeniami świadomości, bladością skóry, spadkiem ciśnienia krwi, poceniem, wytwarzaniem małej ilości moczu, przyspieszonym oddechem, obrzękami).

 

Zaburzenia żołądka i jelit:

  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej.

 

Zaburzenia układu krążenia:

  • podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia (przyspieszone bicie serca), zaburzenia rytmu serca, bladość skóry i błon śluzowych, zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej.

 

Zaburzenia nerek i dróg moczowych: 

  • zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych.

 

Zaburzenia układu nerwowego:

  • niepokój, bezsenność.

 

Zaburzenia psychiczne:

  • omamy, lęk, nerwowość.

 

Zaburzenia krwi i układu chłonnego:

  • granulocytopenia (zmniejszona liczba pewnego rodzaju krwinek białych we krwi), agranulocytoza (brak pewnego rodzaju krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi).

 

W przypadku krótkotrwałego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko.

Interakcje

  • Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi:
    • paracetamol (substancja czynna znajdująca się w wielu preparatach stosowanych w przeziębieniu i grypie),
    • fenylefrynę lub pseudoefedrynę (stosowane w objawowym leczeniu nieżytu nosa, czyli kataru),
    • inne sympatykomimetyki lub inhibitory MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz w depresji),
    • zydowudynę (lek przeciwwirusowy stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV),
    • trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi,
    • innymi lekami przeciw grypie, przeziębieniu i lekami zmniejszającymi przekrwienie błony śluzowej.
  • Należy zasięgnąć opinii lekarza przed równoczesnym zastosowaniem z:
    • lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryna, kumaryna),
    • lekami przeciwpadaczkowymi,
    • barbituranami (leki działające nasennie i uspokajająco),
    • lekami indukującymi enzymy mikrosomowe,
    • lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze (guanetydyna, mekamylamina, metyldopa, rezerpina),
    • indometacyną (lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, stosowany m.in. w reumatoidalnym zapaleniu stawów),
    • antagonistami receptorów β-adrenergicznych (leki stosowane w nadciśnieniu tętniczym i chorobach układu krążenia),
    • metoklopramidem,
    • cholinolitykami.
  • Zawarty w leku kwas askorbowy zwiększa wchłanianie glinu (znajdującego się w lekach zobojętniających sok żołądkowy) oraz żelaza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przed rozpoczęciem stosowania leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty jeśli występują:
    • niewydolność wątroby i nerek, 
    • astma oskrzelowa,
    • rozrost gruczołu krokowego,
    • zespół Raynaud’a (zblednięcie, a następnie zasinienie palców rąk, stóp, brzegów płatków usznych i czubka nosa występujące często pod wpływem zimna lub emocji),
    • choroba wieńcowa,
    • cukrzyca,
    • nietolerancja niektórych cukrów (ze względu na zawartość cukru – sacharozy).
  • Stosowanie produktu leczniczego przez osoby głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.
  • Lek zawiera cukier - sacharozę. Jedna saszetka zawiera 1,981 g sacharozy co odpowiada ok. 0,2 wymiennika węglowodanowego. Pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinni przed zastosowaniem leku skontaktować się z lekarzem.

 

Stosowanie u dzieci

  • Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

 

Stosowanie z jedzeniem, piciem lub alkoholem

  • Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.
  • Nie należy pić alkoholu w czasie przyjmowania leku, ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

 

Ciąża i karmienie piersią

  • W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
  • Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

  • W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego