Kategorie
Apap Przeziębienie, 8 saszetek

Apap Przeziębienie, 8 saszetek

10,95 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: USP

Apap Przeziębienie, 8 saszetek - opis produktu

Wskazania: lek do doraźnego stosowania w objawach przeziębienia i grypy: gorączka, bóle głowy,gardła, mięśni, kostno-stawowe, katar, niedrożność nosa.

Skład: 1 saszetka zawiera: paracetamol 650mg, kwas askorbowy 50mg, fenylefryny chlorowo-dorek 10mg oraz substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytyrnowy bezwodny, cytyrnian sodu, aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060, acesulfam K, aromat cytrynowy 501.476/AP0504, aromat cytrynowy 875928, aspartam, żółcień chinolinowa

Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, udrażniające nos.

Dawkowanie: dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godz. (maksymalnie 6 saszetek na dobę). Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania: jeśli pacjent ma uczulenie na którąkolwiek substancję czynną, aminy sympatykomimetyczne, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, jeśli występują następujące schorzenia: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobi-nowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu), nadczynność tarczycy, jaskra z wąskim kątem przesączania, w czasie stosowania leków z grupy inhibitorów monoaminooksygenazy MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz w depresji) i w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania, w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, w czasie przyjmowania zydowudyny (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV), u dzieci w wieku poniżej 12 lat.


Apap Przeziębienie, saszetki – ulotka dla pacjenta


Ulotka produktu Apap Przeziębienie, saszetki do pobrania w PDF tutaj.