Kategorie

Aphtin 200 mg/ g, roztwór do stosowania w jamie ustnej, 10 g

Cena
2,29 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Aphtin zawiera tetraboran sodu o działaniu przeciwgrzybiczym, odkażającym i ściągającym, który tradycyjnie stosowany jest w pleśniawkach jamy ustnej. Aphtin delikatnie osusza zmienioną zapalnie błonę śluzową zmniejszając dyskomfort. Jest lekiem bezpiecznym przy doraźnym użyciu i może być stosowany u dzieci powyżej pierwszego roku życia.

Wskazania

Leczenie pleśniawek jamy ustnej.

Skład

1g roztworu zawiera 200mg boraksu oraz substancje pomocnicze: glicerol, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwgrzybicze, odkażające, ściągające.

Dawkowanie

U dzieci powyżej 1 roku życia stosować nie dłużej niż 3-5 dni. U dzieci poniżej 1 roku życia można stosowac tylko po konsultacji z lekarzem. Niewielka ilość należy nanieść na wacik i pędzlować zmienione chorobowo miejsca na błonie śluzowej jamy ustnej kilka razy na dobę. Lek należy stosować tak jak opisano lub według zaleceń lekarza. Leku nie należy stosować długotrwale.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników, przerwana ciągłość błony śluzowej jamy ustnej. U dzieci poniżej 1 roku życia produkt należy stosować po konsultacji z lekarzem.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.