Kategorie

Apipulmol (2 g + 90 mg)/ 100 g, syrop, 120 ml

Cena
10,69 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Stany zapalne górnych dróg oddechowych, kaszel mokry.

Skład

100g syropu zawiera: substancje czynne: sulfogwajakol 2g, chlorek amonu 90mg oraz substancje pomocnicze: ziołomiód sosnowy (zawiera sacharozę), etanol, metylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.
Lek zawiera w 10ml zawiera 2,5%etanolu, 33mg czystego etanolu, co odpowiada 2,75ml wina lub 6,6ml piwa.

Działanie

Działa wykrztuśnie, rozluźnia wydzielinę w oskrzelach. Apipulmol jest syropem przeznaczonym dla osób dorosłych. Wykazuje działanie wykrztuśne i rozluźniające wydzielinę zalegającą w drzewie oskrzelowym. Zmniejsz lepkość śluzu i ułatwia jego przesuwanie w oskrzelach poprzez aktywację czynności rzęsek nabłonka migdałkowego.
Ziołomiód sosnowy wzmacnia działanie wykrztuśne syropu. 
Stosowanie syropu nie wywołuje zmian we florze bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Dorośli: 10ml (1 łyżka stołowa) 3-4 razy na dobę. Przed użyciem wstrząsnąć. Syrop zawiera ziołomiód osnowy, który może powodować zmętnienie i osad.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku, jeśli występuje nadwrażliwość na sulfogwajakol, chlorek amonu, produkty pszczele lub którąkolwiek substancję pomocniczą, zawartą w preparacie. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, nie powinni przyjmować produktu. Lek nie powinien być stosowany u osób uczulonych na produkty pszczele. Produktu nie należy stosować u dzieci. Nie należy stosować produktu w okresie ciąży i karmienia piersią. Pacjenci z rzadkimi, dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy nie powinni przyjmować leku. Z powodu zawartości parahydroksybenzoesanu metylu lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Należy zachować ostrożność w przypadku prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie
Problem
Rejestracja
Lek