DARMOWA DOSTAWA przy zamówieniach za min.70zł
Kategorie

Argotiab, spray, 125 ml

Opis produktu

ARGOTIAB suchy spray jest proszkiem tworzącym skuteczna barierę ochronną, zapobiegając maceracji ran, w szczególności ran sączących oraz pomagającym w przywróceniu prawidłowych warunków fizjologicznych potrzebnych do spontanicznej regeneracji skóry. Dzięki składnikom produktu na skórze nie powstają infekcje, które często pojawiają się w obecności ran z wysiękiem, w przebiegu stopy cukrzycowej czy odleżyn.
 
TIAB – kompleks na bazie dwutlenku tytanu kowalencyjnie związanego z jednowartościowymi jonami srebra, tworzy barierę przeciwdrobnoustrojową na skórze, wspomaga tez proces ochrony rany. Kaolin medyczny – zwany również glinką białą działa jak materiał wchłaniający w przypadku ran sączących. Kaolin medyczny wykorzystywany jest w materiałach opatrunkowych inicjując procesy krzepnięcia krwi. Kwas hialuranowy – ma właściwości hydrofilne i nawilżające ranę. Utrzymuje w tkankach wodę, znacząco skręca czas gojenia się ran, redukuje ból a także zmniejsza ryzyko powstania blizn. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry ludzkiej.

Zastosowanie

Argotiab jest proszkiem do stosowania miejscowego tworzącym skuteczną barierę ochronną i wspomagającym naturalne procesy odnowy tkanki poprzez podwójne działanie: izoluje miejsce zastosowania proszku, tworzy mikro środowisko rany sprzyjające szybkiemu i spontanicznemu gojeniu, chroni przed infekcjami, zabezpiecza przed tworzeniem się flory bakteryjnej w miejscu zastosowania, tworząc w ten sposób lepsze warunki do regeneracji tkanek skóry.

Sposób użycia

Przed nałożeniem umyć skórę i dokładnie wysuszyć. Wstrząsnąć kilkanaście razy pojemnikiem przez użyciem, zaaplikować cienką warstwę suchego proszku na chore miejsce. Nie masować. Powtarzać czynność 2 razy dziennie.

Przy długotrwałym stosowaniu skontaktuj się z lekarzem.

Składniki

TIAB – kompleks na bazie dwutlenku tytanu, Kaolin medyczny, Kwas hialuranowy. 

Ważne wskazówki

Wyrób medyczny można stosowany u diabetyków i osób z cukrzycą typu I i II.
Nie stosować w przypadku nieprawidłowych reakcji skórnych.
Nie stosować w przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości na składniki.
Tylko do użytku zewnętrznego.
Unikać kontaktu z oczami.
Po nałożeniu produktu nie masować proszek musi utworzyć warstwę ochronną.

Producent

NTC Srl,
Via Luigi Razza 3,
20124 Mediolan, Włochy.

Dystrybutor

HEXANOVA Sp. zo.o.,
Pieńków 11,
05-152 Czosnów.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Działanie
Problem