Kategorie

Aromactiv+, plastry aromatyczne od 1 dnia życia, 5 sztuk

Cena jednostkowa: 2,04 zł za 1 sztukę

Cena
10,19 zł

Produkt dostępny

Opis produktu

Plastry aromatyczne Aromactiv+ dzięki swej bezpiecznej formie mogą być stosowane u dzieci już od 1. dnia życia. Kompozycja zapachowa zawarta w produkcie Aromactiv+ działa odświeżająco. Plastry Aromactiv+ działają do 8 godzin i można je używać zarówno w dzień jak i w nocy. Plasterki aplikuje się łatwo i bezpiecznie – przyklejone na ubranko nie podrażniają skóry dziecka.

Zastosowanie

Kompozycja zapachowa przeznaczona do poprawy komfortu oddychania dziecka z katarem lub zatkanym nosem.

Sposób użycia

 • Odkleić folię ochronną z plastra i przykleić go na suche ubranie na wysokości klatki piersiowej (w bezpiecznej odległości od twarzy).
 • W przypadku dzieci poniżej 3 roku życia plaster przykleić z dala od zasięgu rączek dziecka.
 • Palcami przycisnąć i umocować plaster tak, aby nie odkleił się, po zużyciu, odklejać powoli skrzydełka plastra i zdjąć go z ubrania.

Składniki

Dipropylene Glycol, 2-sec-butylcyclohexanone, Isobornyl Acetate, Amyl Salicylate, Borneol.

Cechy produktu

 • plastry działają do 8 godzin,
 • możliwość stosowania w dzień i w nocy, 
 • brak kontaktu ze skórą dziecka. 

Ważne wskazówki

 • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze poniżej 25°C.
 • Chronić od wilgoci.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Ostrzeżenia

 • Nie zaleca się stosowania u osób z astmą i/lub nadwrażliwością na którykolwiek ze składników produktu.
 • Nie podgrzewać i nie wystawiać na bezpośredni kontakt z ogniem.
 • Nie stosować bezpośrednio na skórę.
 • Unikać kontaktu z oczami, nosem, jamą ustną, otwartymi ranami oraz skórą.
 • W przypadku wystąpienia objawów alergicznych należy zaprzestać stosowania produktu.

Zawartość opakowania

5 sztuk

Producent

AFLOFARM Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice

Cechy produktu

Aromactiv+

Wyrób medyczny Aromactiv+ jest środkiem o zastosowaniu miejscowym, który może być stosowany już od pierwszego dnia życia. Dzięki oparciu o wyjątkową kompozycję zapachową plastry aromatyczne zachowują działanie do ośmiu godzin, a wyrób medyczny stosowany może być przez całą dobę. Wystarczy przykleić go na ubranie, aby uzyskać efekt odświeżenia w obrębie dróg oddechowych.

O jakie składniki oparty jest preparat Aromactiv+?

Podstawowym składnikiem odpowiadającym za odświeżające działanie są wszelkie olejki eteryczne zawarte w preparacie. Nośnikiem dla nich jest glikol dipropylenowy. Substancja ta jest bezbarwna i bezwonna.

Najważniejszym składnikiem, olejkiem eterycznym zawartym w preparacie Aromactiv+, jest borneol. Związek ten należy do rodziny substancji terpenowych. Jego nazwa wywodzi się od wyspy Borneo (jest on określany jako kamfora z wyspy Borneo), a substancja została odkryta i nazwana w 1842 roku. Olejek eteryczny zawierający borneol ma w sobie nutki roślin iglastych, co powoduje uczucie orzeźwienia i świeżości. Naturalnie ten alkaloid występować może w rodzinach z rośliny dwuskrzydłowych, astrowatych oraz w gatunkach Blumea balsamifera – czyli sembung lub w azjatyckich roślinach kamforowych. Borneol, główny składnik aromatyczny preparatu Aromactive+, odnaleziony może być również w kastoreum (wydzielinie z gruczołów wonnych bobra europejskiego).

Powszechnie borneol odnajduje zastosowanie w tradycyjnej medycynie chińskiej oraz pełni funkcję substancji odstraszającej owady. W preparacie Aromactiv+ odnaleźć można zarówno czysty borneol, jak i octan izobornylu. Innym związkiem aromatycznym stosowanym w preparacie Aromactiv+ jest salicylan amylu. Związek ten zapachem przypomina orchideę, wanilię, zioła, rumianek. Jest on słodki, subtelny, owocowy w recepcji.

Aromactiv+ - wskazania do stosowania preparatu

Środek ten rekomendowany jest w łagodzeniu nieprzyjemnych objawów związanych ze schorzeniami górnych dróg oddechowych. Szczególnie tyczy się to:

 • kataru,
 • zatkanego nosa,
 • uczucia rozpierania w zatokach,
 • nieżytu nosa i gardła.

Stosowanie preparatu Aromactiv+ – kiedy należy zachować ostrożność?

Szczególną ostrożność powinny zachować przede wszystkim osoby, które charakteryzuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. U niektórych osób silne aromaty mogą wywołać nudności, dyskomfort oddechowy lub zaostrzenie objawów astmy. Pojawienie się objawów alergicznych powinno skłonić nas do zaprzestania stosowania preparatu.

Należy unikać bezpośredniego kontaktu plastrów Aromactiv+ z oczami (ryzyko podrażnień), nosem, skórą (plasterek nalepiamy wyłącznie na ubraniu) oraz jamą ustną. W przypadku połknięcia należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarskiej.

Zgodnie z informacjami na ulotce plasterek należy przyklejać wyłącznie na ubraniu – w przypadku dzieci do lat 3 należy umieścić go w taki sposób, aby dziecko nie mogło go oderwać.

Odpowiedzialność za preparat Aromactiv+?

Producentem plastrów aromatycznych Aromactiv+ jest Aflofarm Farmacja Polska Spółka z.o.o. Jest to polska firma działająca na rynku od 1989 roku. Obecnie to jeden z liderów w branży produkcji dermokosmetyków i leków bez recepty (OTC) w Polsce. Firma znana jest m.in. z wprowadzenia na rynek w 2010 roku meloksykamu bez recepty na ból stawów (leku przeciwzapalnego) oraz cytyzyny (związku ułatwiającego rzucanie palenia) w 2013 roku.