Kategorie

Aromatol Hot Żel (5 g + 5 g + 6 g + 10 g)/ 100 g, żel, 40 g

Cena
8,09 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze!

Wskazania

Lek stosuje się pomocniczo w zapaleniu oskrzeli, przeziębieniu, katarze, a także w schorzeniach reumatycznych.

Skład

100g żelu zawiera: substancje czynne: olejek eukaliptusowy 5g, olejek rozmarynowy 5g, balsam peruwiański 6g, kamforę racemiczną 10g oraz substancje pomocnicze.

Działanie

Żel działa miejscowo rozgrzewająco, stosowany jest do nacierania klatki piersiowej i pleców w bólach towarzyszących schorzeniom górnych dróg oddechowych, ułatwia również oddychanie poprzez działanie olejków eterycznych (inhalacje). 

Dawkowanie

Lek stosuje się zewnętrznie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 10 lat: nanieść niewielką ilość żelu na górne partie pleców i klatki piersiowej. Wcierać deliaktnie aż do pełnego wchłonięcia. Stosować nie dłużej niż 7 dni.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 10 lat, astma, nie stosować na dużą powierzchnię ciała, nie stosować na uszkodzoną skórę, nie stosować na błony śluzowe, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Działanie
Problem
Rejestracja
lek