Asmag 20mg, 50 tabletek

Asmag 20mg, 50 tabletek

8,59 Cena brutto
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: FARMAPOL

Grupa: Asmag

Asmag 20mg, 50 tabletek - opis produktu

Wskazania: uzupełnianie niedoboru magnezu w organizmie.

Skład: 1 tabletka zawiera: 300mg magnesii hydroaspartas , co odpowiada 20mg jonów magnezu oraz substancje pomocnicze: katoza, skrobia ziemniaczana, dekstryna, metyloceluloza, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna.

Działanie: magnez jest jednym z podstawowych składników budulcowych organizmu. Magnez wywiera ochronny wpływ na mięsień sercowy, bierze udział w rozwoju i mineralizacji kości, jest niezbędny do syntezy niektórych
hormonów, np. insuliny, przeciwdziała stresom, niedotlenieniu, uczuleniom i stanom zapalnym.

Dawkowanie: dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 3 tabletki 4 razy na dobę. Dzieci: 1 tabletka 2 do 3 razy na dobę.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku, hipermagnezemia, ciężka niewydolność nerek, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok), bradykardia, myasthenia gravis, biegunka, leku nie podaje się podczas leczenia antybiotykami.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Nastąpiła zmiana szaty graficznej produktu. Do wyczerpania zapasów wydawane będą opakowania w starej szacie graficznej. Skład nie uległ zmianie.