Aspirin C 400mg+240mg, 20 tabletek musujących

20,58 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: BAYER

Aspirin C 400mg+240mg, 20 tabletek musujących - opis produktu

Wskazania: objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i/lub umiarkowanym nasileniu (na przykład bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

Skład: 1 tabletka zawiera: substancje czynne: acidum acetylosalicylicum (kwas acetylosalicylowy) 400mg, acidum ascorbicum (witamina C) 240mg oraz substancje pomocnicze: sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Dawkowanie: dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek musujących - nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę; młodzież w wieku powyżej 12. lat: wyłącznie na zlecenie lekarza: jednorazowo 1 tabletkę - nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek na dobę. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.

Przeciwwskazania: uczulenie na substancje czynne, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; skaza krwotoczna; ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby, lub ciężka niewydolność nerek; jeśli kiedykolwiek występowały napady astmy oskrzelowej, wywoływane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany między innymi w chorobach nowotworowych) w dawkach 15mg na tydzień lub większych; ostatni trymestr ciąży; dzieci poniżej 12. roku życia.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: