Kategorie

Aspirin C 400 mg + 240 mg, 10 tabletek musujących

Cena
15,89 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i/lub umiarkowanym nasileniu (np. bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

Skład

Acidum acetylosalicylicum 400mg, acidum ascorbicum 240mg oraz substancje pomocnicze: sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, lek długotrwale hamuje agregację płytek krwi.

Dawkowanie

Dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek musujących. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę. Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne salicylany, skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub cieżka niewydolność nerek, napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywoływane podaniem salicylanów lub substancji o podonym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jeśli pacjent występuje zaburzona czynność wątroby lub nerek. Jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa lub krwawienia z przewodu pokarmowego. Jeśli u pacjenta występuje choroba genetyczna polegająca na niedobrze enzymu - dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Problem
Rejestracja
Lek