Kategorie
Aspirin C Forte 0,8g+0,48g, 10 tabletek musujących

Aspirin C Forte 0,8g+0,48g, 10 tabletek musujących

16,15 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: BAYER

Aspirin C Forte 0,8g+0,48g, 10 tabletek musujących - opis produktu

Wskazania: objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu (np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

Skład: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) 800mg/tabl., witamina C (Acidum ascorbicum) 480mb/tabl., sodu wodorowęglan(modyfikowany): sodu wodorowęglan i sodu węglan, kwas cytrynowy bezwodny, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie: dorośli: jednorazowo 1 tabletkę musującą. W razie konieczności dawkę jednorazową można powtarzać, co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki musujące na dobę.

Przeciwwskazania: produktu nie należy stosować: w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, u pacjentów ze skazą krwotoczną, u pacjentów z ostrą chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, u pacjentów z napadami astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołanymi podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, u pacjentów z ciężką niewydolnością serca, ciężką niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek, jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, w ostatnim trymestrze ciąży, u dzieci i młodzieży.


Aspirin C Forte – ulotka dla pacjenta


Ulotka produktu Aspirin C Forte do pobrania w PDF tutaj.