Kategorie

Aspirin C Forte 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących

Cena
18,19 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu (np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

Skład

Kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) 800mg/tabl., witamina C (Acidum ascorbicum) 480mb/tabl., sodu wodorowęglan(modyfikowany): sodu wodorowęglan i sodu węglan, kwas cytrynowy bezwodny, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.
 

Dawkowanie

Dorośli: jednorazowo 1 tabletkę musującą. W razie konieczności dawkę jednorazową można powtarzać, co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki musujące na dobę.
 

Przeciwwskazania

Produktu nie należy stosować: w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, u pacjentów ze skazą krwotoczną, u pacjentów z ostrą chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, u pacjentów z napadami astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołanymi podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, u pacjentów z ciężką niewydolnością serca, ciężką niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek, jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, w ostatnim trymestrze ciąży, u dzieci i młodzieży.
 

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Problem
Rejestracja
lek