Aspirin Effect 500mg, 10 saszetek

12,39 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: BAYER

Aspirin Effect 500mg, 10 saszetek - opis produktu

Wskazania: dolegliwości bólowe np.: ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców; dolegliwości związane z przeziębieniem i grypą, gorączka.
 
Skład: 1 saszetka zawiera: substancję czynną: kwas acetylosalicylowy 500mg oraz substancje pomocnicze: mannitol, sodu diwodorocytrynian, kwas askrorbinowy, aromat Cola H&R 290053, aromat pomarańczowy 290038 HR SPT, kwas cytrynowy, bezwodny, aspartam (E951).
 
Działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.
 
Dawkowanie: dorośli: jednorazowo 1–2 saszetek. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 saszetek na dobę. Granulat należy umieścić bezpośrednio na języku i poczekać aż się rozpuści. Rozpuszczone granulki należy połknąć a jeśli to konieczne można popić niewielką ilością płynu. Leku nie należy zażywać na czczo. 
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, skaza krwotoczna, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, astma oskrzelowa, stosowanie leku metotreksat, ciąża, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, stosowanie leków przeciwzakrzepowych,  niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, laktacja, fenyloketonuria.
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: