Aspirin Musująca 500 mg, 12 tabletek musujących

Aspirin Musująca 500 mg, 12 tabletek musujących

Kategorie

Aspirin Musująca 500 mg, 12 tabletek musujących

Cena jednostkowa: 9,24 zł za 10 tabletek

Cena
11,09 zł

Produkt dostępny
Darmowa dostawa przy zamówieniu od 49 zł
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Lek Aspirin Musująca firmy Bayer to lek w postaci tabletek musujących o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy.

Wskazaniem do stosowania Aspiryny Musującej firmy Bayer są bóle o lekkim i średnim nasileniu, w tym bóle głowy różnego pochodzenia (również migrenowe), bóle zębów jak również gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy. Lek jest odpowiedni dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12 roku życia. Tabletki musujące stosuje się po ich rozpuszczeniu w wodzie.

Wskazania

  • Ból o lekkim i średnim nasileniu (bóle głowy różnego pochodzenia, w tym migrena, bóle zębów, bóle mięśni).
  • Ból i gorączka towarzyszące grypie i przeziębieniu.

Skład

1 tabletka musująca zawiera:

  • substancję czynną: kwas acetylosalicylowy 500 mg,
  • substancje pomocnicze: sodu cytrynian, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

  • Dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek musujących (nie więcej niż 8 tabletek na dobę).
  • Młodzież w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę musującą (nie więcej niż 3 tabletki na dobę).
  • W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin.
  • Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn.
  • Przyjmować po posiłkach.

Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na substancję czynną (kwas acetylosalicylowy), inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek.
  • Napady astmy oskrzelowej wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych pojawiające się w przeszłości.
  • Jednoczesne stosowanie metotreksatu (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych.
  • Ostatni trymestr ciąży.
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Działania niepożądane

Lek ten, podobnie jak każdy inny lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Po zastosowaniu leku mogą wystąpić objawy miejscowego podrażnienia skóry; w przypadku nasilenia się objawów podrażnienia lub gdy objawy podrażnienia nie ustąpią po kilku dniach, należy zaprzestać stosowania leku. 
  • U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane; w przypadku zaobserwowania poniższych objawów, jak również innych, niewymienionych poniżej, należy odstawić lek i poradzić się lekarza.


Niezbyt często (występują u mniej niż 1 na 100, ale więcej niż 1 na 1000 pacjentów):

  • niestrawność, ból brzucha, nudności,
  • różnego rodzaju wysypki skórne,
  • pokrzywka i świąd.


Rzadko (występują u mniej niż 1 na 1000, ale więcej niż 1 na 10 000 pacjentów):

  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka,
  • zawroty głowy,
  • drażliwość, zmęczenie.


Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 na 10000 pacjentów):

  • wrzody trawienne, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, smoliste stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego oraz choroby Crohna,
  • aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
  • niewydolność serca i obrzęk,
  • zmniejszenie stężenia hemoglobiny.


Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

  • nadreaktywność dróg oddechowych, np. astma, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli, duszność.

Interakcje

  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
  • Należy zastosować szczególną ostrożność stosując lek Aspirin Musująca z następującymi lekami, gdyż kwas acetylosalicylowy osłabia działanie:
    • leki przeciwdnawe, stosowane w leczeniu dny moczanowej, zwiększające wydalanie kwasu moczowego z organizmu (np. benzbromaron, probenecyd), gdyż może to powodować nasilenie objawów dny moczanowej,
    • leki moczopędne,
    • niektóre leki przeciwnadciśnieniowe (z grupy tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny), szczególnie jeśli kwas acetylosalicylowy stosowany jest w dużych dawkach.
  • Aspirin Musująca 500 mg można stosować jednocześnie z wyżej wymienionymi lekami (oprócz metotreksatu stosowanego w dawkach 15 mg na tydzień lub większych) wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Nie odnotowano przypadków przedawkowania w przypadku stosowania zgodnie ze wskazaniami oraz zalecanym dawkowaniem i sposobem użycia.


Stosowanie u osób w podeszłym wieku

  • Osoby w podeszłym wieku są w większym stopniu narażone na wystąpienie działań niepożądanych niż osoby młodsze.


Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

  • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią bądź przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje zajść w ciążę, przed zastosowaniem tego leku powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty.
  • W trakcie pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Stosowanie leku podczas ostatniego trymestru ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.
  • Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka kobiecego. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, dlatego nie ma konieczności przerwania karmienia podczas krótkotrwałego przyjmowania leku w zaleconych dawkach.


Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

  • Nie przewiduje się wpływu leku na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn po zastosowaniu zalecanych dawek i określonego czasu trwania leczenia.

Podmiot odpowiedzialny

Bayer Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 158
02-326 Warszawa

Dodatkowe informacje

Produkt pakowany w pojedyncze saszetki, po 2 tabletki musujące w każdej.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego