Kategorie

Avilin Balsam Gastro, płyn, 110 ml

Cena
31,99 zł

Produkt niedostępny

Opis produktu

Avilin Balsam Gastro to wyrób medyczny do stosowania w przypadku dolegliwości związanych z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, zgagą, refluksem, nieżytem żołądka i nadkwaśnością. Preparat zabezpiecza błony śluzowe przewodu pokarmowego przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Powleka śluzówkę, tworząc na jej powierzchni film, który działa jak opatrunek adhezyjny zastępujący naturalną barierę śluzową. Avilin Balsam Gastro zawiera w składzie eter poliwinylobutylowy (Polimer E), który można stosować do wewnątrz. Związek ten jest odporny na działanie substancji naturalnie występujących w przewodzie pokarmowym, nie ulega degradacji i dzięki temu chroni błonę śluzową przed agresywnym środowiskiem układu trawiennego.

Avilin Balsam Gastro dzięki wysokiej lepkości utrzymuje się na błonach śluzowych i skutecznie je zabezpiecza, co stwarza to odpowiednie środowisko dla naturalnych procesów gojenia i regeneracji tkanek.  Wyrób medyczny jest odpowiedni dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Zastosowanie

 • Dolegliwości związane z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, nieżytem żołądka, nadkwaśnością, zgagą, refluksem.
 • Avilin Gastro płyn zabezpiecza błony śluzowe przewodu pokarmowego przed agresywnymi i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. 

Sposób użycia

Zażyć łyżkę stołową (15 ml) raz dziennie, wieczorem, 5 godzin po ostatnim posiłku. 

Składniki

Polimer E (eter poliwinylobutylowy).

Przeciwwskazania

 • Ze względu na wysoką lepkość wyrobu medycznego Avilin Gastro płyn nie należy stosować w przypadku zapalenia pęcherzyka żółciowego i uszkodzenia miąższu wątroby,
 • Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
 • Stosowanie podczas ciąży i karmienia należy skonsultować z lekarzem.
   

Ważne wskazówki

 • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 • Wyrób medyczny Avilin Gastro płyn składować i transportować w zakresie temperatur od +5 °C do +25 °C. 
 • Nie stosować dłużej niż 28 dni. W przypadku konieczności dłuższego stosowania wyrobu medycznego Avilin Gastro płyn należy zrobić kilkudniową przerwę.
 • W przypadku utrzymujących się dłużej dolegliwości i braku poprawy bądź nasilenia się objawów należy zasięgnąć porady lekarza. 
 • W razie naruszenia szczelności opakowania należy wyrzucić taki produkt z powodu możliwego zanieczyszczenia zawartości.

Ostrzeżenia

Nie aplikować do oczu. 

Producent

Nes Pharma s.j., 
ul. Mościckiego 235
33-100 Tarnów

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie
Problem