Axoviral 50 mg/ g, krem, 10 g

Axoviral 50 mg/ g, krem, 10 g

Cena: 8,59 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!

Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: AXXON

Axoviral 50 mg/ g, krem, 10 g - opis produktu

Wskazania: w miejscowym leczeniu nawrotowej opryszczki warg i twarzy, wywołanej przez wirusa opryszczki pospolitej (Herpes simplex).
 
Skład: substancją czynną leku jest acyklowir (1g zawiera 50mg acyklowiru). Pozostałe składniki to: alkohol cetostearylowy, parafina ciekła, glikol propylenowy, sodu laurylosiarczan, poloksamer 407, wazelina biała i woda oczyszczona.
 
Działanie: przeciwwirusowe, wykazująca silne działanie na wirusa opryszczki pospolitej (Herpes simplex).
 
Dawkowanie: nakładać na chorobowo zmienione miejsca na skórze 5 razy na dobę w odstępach około czterogodzinnych, z przerwą nocną. Lek działa najskuteczniej, jeśli leczenie rozpoczyna się jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów opryszczki, jak np. pieczenie, swędzenie lub zaczerwienienie. Leczenie można również rozpocząć w późniejszym okresie choroby, gdy wystąpią grudki lub pęcherzyki. Leczenie prowadzić co najmniej przez 4 dni. Jeśli nie nastąpiło zagojenie zmian skórnych, leczenie przedłużyć do 10 dni.
 
Przeciwwskazania: jeśli pacjent ma uczulenie na acyklowir, walacyklowir lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować na błony śluzowe np. ust, nosa lub oczu oraz w leczeniu opryszczki narządów płciowych.
 
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.