Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Azeta Bio, organiczna pasta do zębów dla dzieci i dorosłych, od urodzenia, bez fluoru, miętowa, 50 ml

Cena jednostkowa: 52,98 zł za 100 mililitrów
Cena
26,49 zł
Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych

Opis produktu

Organiczna pasta bez fluoru Azeta Bio, dzięki swojej delikatnej formule i odpowiednio dobranej dawce ksylitolu, aloesu i mięty pieprzowej chroni dziąsła, szkliwo zębów i zapobiega rozmnażaniu się bakterii Streptococcus mutans odpowiedzialnej za rozwój próchnicy. Ma delikatny, miętowy smak skomponowany po konsultacji z dziećmi. Jest bezpieczna w razie połknięcia i zalecana do higieny jamy ustnej już od pierwszego ząbka.

Zawarty w składzie ksylitol ułatwia przyswajanie wapnia i zapobiega osadzaniu się płytki nazębnej. Hamuje atak kwasów, utrzymując zasadowe pH śliny. Poprawia mineralizację szkliwa i sprzyja wzrostowi gęstości kości. Aloes i mięta działają przeciwzapalnie, kojąco, ściągająco, przeciwbólowo. Łagodzą podrażnione dziąsła i afty. Sorbitol to substancja słodząca naturalnie występująca w owocach, takich jak np. śliwki, gruszki, jabłka.

Zastosowanie

Codzienna pielęgnacja i higiena jamy ustnej niemowląt, dzieci i dorosłych; do stosowania od pierwszego ząbka.

Sposób użycia

Niemowlęta i dzieci do 2 roku życia: raz dziennie, niewielką ilość pasty nałożyć na szczoteczkę, delikatnie umyć zęby i wymasować dziąsła dziecka. Dorośli i dzieci powyżej 2 roku życia: zaleca się szczotkować zęby 2 razy dziennie.

Dodatkowe informacje

Bezpieczny dla środowiska skład oraz opakowanie pochodzące z surowców odnawialnych i materiałów z recyclingu.
Testowany dermatologicznie.
Nie testowany na zwierzętach.