Kategorie

BabyCap, sól fizjologiczna NaCl, 5 ml x 10 ampułek

Cena jednostkowa: 139,80 zł za 100 mililitrów

Cena
6,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Izotoniczny, sterylny roztwór chlorku sodu 0,9% w jednorazowych ampułkach 10x5ml do higieny oczu, nosa, uszu, przemywania ran oraz do inhalacji.

Zastosowanie

U niemowląt i dzieci starszych oraz u osób dorosłych może być stosowany w następujący sposób: do higieny nosa: poprzez zakraplanie albo przemywanie suchego lub zatkanego nosa; do higieny oczu: poprzez zakraplanie, przemywanie lub płukanie; do higieny uszu, do przemywania ran, do inhalacji podczas aerozoloterapii.

Sposób użycia

Przed użyciem dokładnie umyć ręce. Oderwać jedną ampułkę i otworzyć ją, przekręcając jej górną część.--

- do higieny nosa: należy przechylić głowę na bok. Delikatnie umieścić końcówkę w dziurce nosa i nacisnąć lekko ampułkę. Czynność powtórzyć w drugiej dziurce. Podnieść z powrotem głowę, aby umożliwić wypłynięcie śluzu, następnie wytrzeć nadmiar płynu. Przez 10 minut po zastosowaniu środka nie wydmuchiwać mocno nosa. W przypadku niemowląt podawać środek, wywierając jak najmniejszy nacisk na ampułkę, aby uniknąć zanieczyszczenia ucha środkowego.

- do higieny oczu: podać kilka kropli do każdego oka. Wytrzeć nadmiar płynu przy pomocy jałowego gazika. Unikać kontaktu ampułki z powierzchnią oka. W przypadku stosowania innego produktu do oczu najpierw zastosować ampułki soli fizjologicznej Babycap, a następnie odczekać 15 minut przed podaniem kolejnego środka.

- do higieny uszu: zastosować produkt do przepłukania zewnętrznego przewodu słuchowego. Zawartość jednej ampułki można wykorzystać do 2 uszu. Wytrzeć nadmiar płynu przy pomocy gazika.

- do przemywania ran: przepłukać ranę, zużywając zawartość całej ampułki. Wytrzeć nadmiar płynu jedynie na zdrowej skórze. Unikać kontaktu ampułki z powierzchnią rany.

- do inhalacji: jeśli środek ma być częścią roztworu przygotowywanego do inhalacji, należy zapoznać się z instrukcjami podanymi na produkcie do inhalacji. Jeśli środek stosuje się samodzielnie, należy zapoznać się z instrukcjami podanymi na urządzeniu do aerozoloterapii.

Składniki

Chlorek sodu 0,9g, woda oczyszczona q.s. 100ml.

Ważne wskazówki

Do użytku jednorazowego i indywidualnego.
Zawartość zużyć od razu po otwarciu.
Po użyciu ampułkę należy wyrzucić.
Nie używać tej samej ampułki do różnych zastosowań.
Nie używać do iniekcji.
Nie używać po upływie daty ważności.
Nie używać w przypadku uszkodzenia ampułki.
Unikać kontaktu ampułki z powierzchnią oka lub rany.
Chronić przed dziećmi.
Nie zawiera substancji konserwujących.

Ostrzeżenia

Uczulenie na jakikolwiek ze składników preparatu.

Dodatkowe informacje

Nie zawiera substancji konserwujących.

Zawartość opakowania

10 x ampułka po 5 ml

Dystrybutor

Capeypharma Sp. z o.o. Sp. K
ul. Klaudyny 28C,
01-684 Warszawa.

Cechy produktu