Popularne
Altabactin (250IU+5mg)/g, maść, 20g
Popularne

Altabactin (250IU+5mg)/g, maść, 20g

Cena: 12,19 zł

Zamówienia złożone do 14:00 wyślemy jeszcze dziś!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: SANDOZ OTC

Altabactin (250IU+5mg)/g, maść, 20g - opis produktu

Wskazania: Baneocin jest wskazany w miejscowym leczeniu bakteryjnych zakażeń małych powierzchni skóry (jak np. zakażenie niewielkich ran, zakażenie skóry w przebiegu odmrożeń i oparzeń). 
 
Skład: 1g maści zawiera: substancje czynne: bacytracynę 250IU, neomycynę 5mg oraz substancje pomocnicze: lanolinę i ciekła parafinę.
 
Działanie: przeciwbakteryjne.
 
Dawkowanie: zewnętrznie na skórę. Stosować od 2 do 3 razy na dobę. Cienką warstwę maści należy nakładać na chorobowo zmienione miejsce na skórze. W razie potrzeby można przykryć opatrunkiem. Nie stosować dłużej niż 7 dni. 
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie stosować na duże powierzchnie skóry, zaburzenia czynności serca lub nerek, uszkodzenie narządu słuchu, nie stosować do oczu i na błony śluzowe, nie stosować na rany głębokie lub sączące, nie stosować na ciężkie oparzenia, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ciąża, laktacja.
 
Uwaga! Nastąpiła zmiana nazwy leku z Baneocin na Altabactin. Skład preparatu nie uległ zmianie. Do wyczerpania zapasów wydawane będą produkty ze starą nazwą.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.