Benzacne 10%, żel, 30g

11,94 Cena brutto
Ilość
Rodzaj: Lek
Producent: TAKEDA

Benzacne 10%, żel, 30g - opis produktu

Wskazania: Benzacne jest wskazany w leczeniu różnych postaci trądziku pospolitego.
 
Skład: 1g żelu zawiera: substancję czynną: benzoilu nadtlenek 100mg oraz substancje pomocnicze: karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.
 
Działanie: przeciwtrądzikowe, złuszczające.
 
Dawkowanie: lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: stosować raz lub dwa razy na dobę. Zwykle w ciągu 2 do 3 pierwszych tygodni leczenia stosuje się lek o zawartości nadtlenku benzoilu 50mg/g i w razie konieczności kontynuuje leczenie lekiem o zawartości nadtlenku benzoilu 100mg/g.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, egzema, przewlekłe zapalenie skóry, oparzenia skóry, nie stosować leku na skórę podrażnioną i na otwarte rany, należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV i słońce, lek może powodować odbarwienie włosów i tkanin, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ciąża, laktacja.
 

Benzacne na trądzik pospolity

Dużo młodych osób (choć nie tylko) boryka się z problemem trądziku pospolitego. Jak wiadomo, objawy tego schorzenia są bardzo nieestetyczne, gdyż mocno szpecą twarz. Trudno sobie poradzić z trądzikiem domowymi sposobami, dlatego stosuje się różne leki – te przepisane przez dermatologa oraz także i te bez recepty. Trądzik wywołany jest przez czynniki zewnętrzne, zanieczyszczenia środowiska, złą dietę, stres. Wywołują go także źle dobrane kosmetyki oraz niektóre leki. Choroba pojawia się także na skutek czynników wewnętrznych, np. zaburzenia gospodarki hormonalnej, czynników genetycznych, oraz specyficznej budowy włosa, mieszka włosowego i gruczołu łojowego.

Jak powstaje trądzik?

Gruczoły łojowe nie spełniają należycie swojej roli, produkując nadmierną ilość łoju. Równocześnie rogowacieją ujścia mieszków włosowych. Skutkuje to pojawieniem się nieprzyjemnych wykwitów skórnych – typu krostki i ropne czopy – na twarzy, dekolcie plecach. Mieszki włosowe wypełniają się złogami keratyny. Później mogą pozostać na skórze przebarwienia, blizny czy inne niedoskonałości.

Jak leczyć trądzik?

Jeśli choroba nie jest zaawansowana i przebiega łagodnie, wtedy wystarczy leczenie miejscowe różnymi preparatami. Chorzy stosują też peeling chemiczny hydroksykwasami, w celu udrożnienia ujść mieszków włosowych. Popularny jest także zabieg mikrodermabrazji, czyli mechaniczne złuszczanie naskórka. Pomaga też fototerapia i laserowe usuwanie blizn.

Benzacne – pomocna maść na trądzik

Lek antybakteryjny Benzacne stosuje się miejscowo na skórę w leczeniu różnych odmian trądziku pospolitego. Poradzi sobie również z zaskórnikami i wągrami Ma konsystencję żelu o kolorze białym, jest bezzapachowy. Hamuje rozwój bakterii beztlenowych, poprzez uwalnianie aktywnego tlenu na skórze. Benzacne odblokowuje ujścia gruczołów łojowych i działa przeciwzapalnie. Można go wypróbować także na blizny i przebarwienia, jako zmiany pozapalne występujące po wyciszeniu trądziku. Dzięki temu, że przyśpiesza syntezę kolagenu, naskórek zostaje szybciej zregenerowany.

Jak stosować Benzacne

Występuje w dwóch stężeniach – słabszym i silniejszym. Stosuje się go raz lub dwa razy na dobę na zmienione chorobowo miejsce. Przez pierwsze dwa lub trzy tygodnie należy stosować słabszą, pięcioprocentową formę leku. Jeśli zmiany skórne nie znikną, wtedy trzeba zacząć używać mocniejszej dawki leku. Benzacne kładzie się punktowo, cienką warstwą, na zmiany chorobowe. Benzacne jest najczęściej sprzedawanym w Polsce preparatem do zwalczania trądziku.

Osoby mające przewlekłe zapalenie skóry, podrażnienia, rany, nie powinny stosować leku. W czasie kuracji trzeba raczej unikać ekspozycji ciała na działanie promieni słonecznych.

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: